MŚ w Oslo bez Kowalczyk? Wierietelny: Znaleźli sposób na Justynę...

PRZEGLĄD PRASY. Justyna Kowalczyk może nie wziąć udziału w lutowych mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym. Pełen obaw o start Polski w Oslo jest jej trener Aleksander Wierietielny. - Skandynawowie znaleźli sobie sposób na Justynę - mówi Białorusin.

Szkół jest mnóstwo. Którą wybrać?

Kowalczyk została ukarana za zabieganie drogi rywalce w finale sprintu w Davos. Sędziowie przesunęli ją w wyścigu z miejsca na podium na ostatnią pozycję w wyścigu. Była to już druga dyskwalifikacja Polki tej zimy.

Jeśli sędziowie będą dopatrywali się przewinień naszej mistrzyni, Polka może nie wystąpić na MŚ - pisze Fakt. W skrajnych przypadkach mogą dać jej ostrzeżenie w postaci żółtej kartki. Jeżeli otrzyma dwie, zostanie zawieszona do końca sezonu. Wtedy dwukrotnej mistrzyni świata z Liberca zabrakłoby na najważniejszej imprezie.

Wieretielny: Skandynawowie nie mogą przeżyć, że Justyna jest taka mocna - Wystarczy jedna kartka, by wprowadzić nerwową atmosferę i obawiać się dalszej rywalizacji. Justyna dostała żółty kartonik podczas igrzysk w Vancouver. Słusznie. Ale teraz ją skrzywdzono i nie mamy zamiaru się z tym pogodzić - zapowiada trener Kowalczyk Aleksander Wierietielny.

PZN odwołuje się do FIS ws. dyskwalifikacji Kowalczyk ?

Więcej o: