Sensacja! Natalia Maliszewska odpadła w ćwierćfinale mistrzostw świata na swoim koronnym dystansie

Natalia Maliszewska odpadła w ćwierćfinale mistrzostw świata w short-tracku! Polka w swoim wyścigu na dystansie 500 metrów zajęła 3. miejsce i nie pozwoliło jej to na awans w półfinale.
Zobacz wideo

Natalia Maliszewska po zdobyciu Pucharu Świata na tym dystansie, liczyła na udany występ także podczas mistrzostw świata. Polka jednak w swoim wyścigu ćwierćfinałowym zajęła 3. miejsce, które nie pozwoliło jej na awans do półfinału, zamykając jej tym samym szansę na zdobyciu medalu.

Mistrzostwa świata to był główny cel, jeśli chodzi o ten sezon, a to, co się po drodze wydarzyło, te sukcesy, które osiągnęłam, to był tylko dodatek – mówiła przed światowym czempionatem Maliszewska. Polka na dystansie 500 metrów nie miała sobie równych w tym sezonie. Tym razem jednak nie udało jej się awansować nawet do półfinału.

Na pozostałych dystansach Polacy nie będą walczyć o medale. W ćwierćfinale na 1500 metrów Maliszewska w swoim biegu była czwarta, a Mazur piąta. Z kolei w eliminacjach na 1000 metrów Mazur dojechała w swoim biegu na trzeciej pozycji, ale ze słabym czasem, a Maliszewska była czwarta. Wiadomo jednak, że najlepsza polska zawodniczka – i najszybsza kobieta na lodzie na świecie – przyjechała do Sofii walczyć na swoim koronnym dystansie, czyli 500 metrach.