Magda Linette się nie zatrzymuje. Awans do ćwierćfinału turnieju w Pradze

W środę Magda Linette zmierzyła się z Wiktorią Tomową w 1/8 finału WTA 250 w Pradze. Polka pokonała rywalkę 6:3, 6:3 i tym samym awansowała do ćwierćfinału. W nim zagra z wygraną z pary Qiang Wang - Dalila Jakupović.

Magda Linette (68. WTA) sprawiła kibicom miłą niespodziankę i w pierwszej rundzie WTA 250 w Pradze i  pokonała wyżej notowaną Elise Mertens (30. WTA) 6:3, 2:6, 6:2. Rywalką Polki w 1/8 finału była Wiktoria Tomowa (110. WTA). Bułgarka w poprzednim etapie wyeliminowała Darię Snigur (128. WTA) (6:4, 6:2). 

Zobacz wideo

Magda Linette gra dalej w turnieju WTA w Pradze. Polka pokonała Tomową

Linette w świetnym stylu rozpoczęła pierwszego seta. Polka na początku nie dawała większych szans rywalce i prowadziła 3:0. Bułgarka starała się nadrobić straty i w pewnym momencie przegrywała już 3:5, ale popełniała dużo błędów, które wykorzystywała Linette. Ostatecznie Polka nie pozwoliła wyrównać Tomowej i wygrała pierwszą partię 6:3.

Iga Świątek i Przyjaciele dla UkrainyOgromny sukces turnieju Igi Świątek. Zebrano 2,5 miliona zł dla Ukrainy

Drugi set zaczął się z niewielkim opóźnieniem, ponieważ Tomowa potrzebowała pomocy medycznej. Bułgarka miała problemy z prawą stopą. Na szczęście nie stało się jej nic poważnego i była w stanie kontynuować grę. Magda Linette rozpoczęła drugą partię w równie dobry sposób. Polska tenisistka świetnie radziła sobie na korcie i po czterech gemach prowadziła 3:1. W dalszej części meczu Linette utrzymywała dwugemową przewagę nad rywalką. W decydującym gemie Bułgarka ponownie popełniła zbyt dużo niewymuszonych błędów, szczególnie przy nieudanych serwach i z tego powodu Linette wygrała również drugiego seta 6:3 oraz całe spotkanie 2:0 (6:3, 6:3). Dzięki temu zwycięstwu polska tenisistka awansowała do ćwierćfinału

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rywalką Magdy Linette w ćwierćfinale turnieju w Pradze będzie zwyciężczyni pary Qiang Wang (141. WTA) - Dalila Jakupović (259. WTA). Spotkanie zaplanowane jest na najbliższy piątek. 

Iga ŚwiątekŚwiątek zdominowała światowy tenis. Wyliczenia wskazują, jak długo będzie liderką WTA

Więcej o: