Turniej WTA w Warszawie przegrał starcie z pogodą. Mecze Polek przełożone

Ulewny deszcz przechodzący przez Warszawę przeszkodził organizatorom turnieju WTA 250 rozgrywanego na kortach Legii. Łącznie udało się rozegrać tylko cztery zaplanowane spotkania, a pozostałe odbędą się w środę 27 lipca.

W poniedziałek 25 lipca rozpoczęła się druga edycja turnieju BNP Paribas Poland Open (WTA 250). Awans do kolejnej rundy wywalczyła Maja Chwalińska (162. WTA), która pokonała 7:5, 6:2 Hiszpankę Rebekę Masarovą (165. WTA). Zwyciężczyni turnieju singlistek na kortach w Warszawie otrzyma 33,2 tys. dolarów premii oraz 280 punktów do rankingu WTA. Rywalizację podczas drugiego dnia zmagań popsuł ulewny deszcz.

Zobacz wideo

Ulewa rujnuje plany organizatorów. Mecze Mai Chwalińskiej czy Weroniki Falkowskiej przełożone

Organizatorzy turnieju WTA 250 w Warszawie poinformowali, że pozostałe zaplanowane wtorkowe mecze singlistek i deblistek zostały przełożone na środę 27 lipca z powodu nieodpowiednich warunków atmosferycznych. Rywalizacja na mączce została przerwana około godziny 14:30, a do tej pory udało się rozegrać jedynie cztery mecze. We wtorek miało się odbyć pięć spotkań z udziałem polskich tenisistek, w tym Mai Chwalińskiej czy Weroniki Falkowskiej.

Władze turnieju rozgrywanego w stolicy Polski jeszcze nie opublikowały planu gier na środę, ale już wiemy, że czeka nas sporo spotkań z udziałem polskich zawodniczek. Największym hitem jest mecz pomiędzy Igą Świątek (1. WTA) a Magdaleną Fręch (82. WTA), ale poza tym m.in. Weronika Falkowska (346. WTA) zagra z Chorwatką Petrą Martić (56. WTA), natomiast rywalką Martyny Kubki (472. WTA) będzie Włoszka Elisabetta Cocciaretto (105. WTA).

Kibice, którzy zakupili bilety na wtorkowe mecze turnieju w Warszawie nie otrzymają możliwości ich zwrotu, ponieważ dzień turniejowy zostaje uznany za odbyty w momencie rozegrania co najmniej jednego spotkania. 

Wyniki wtorkowych meczów na turnieju WTA 250 w Warszawie (w pełni rozegranych):

  • Paula Kania-Chodun (Polska) / Renata Voracova (Czechy) - Alicia Barnett (Wielka Brytania) / Olivia Nicholis (Wielka Brytania) 3:6, 7:5, 11:9,
  • Clara Burel (Francja, 131. WTA) - Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja, 78. WTA) 7:6, 6:1,
  • Nuria Parrizas-Diaz (Hiszpania, 55. WTA) - Ana Bogdan (Rumunia, 108. WTA) 4:6, 6:7,
  • Jasmine Paolini (Włochy, 58. WTA) - Danka Kovinić (Czarnogóra, 81. WTA) 6:1, 6:1.
Więcej o: