Maja Chwalińska w kolejnej rundzie turnieju WTA w Warszawie. Udany rewanż

Maja Chwalińska awansowała do drugiej rundy turnieju WTA 250 w Warszawie, wygrywając 7:5, 6:0 z Hiszpanką Rebeką Masarovą na korcie centralnym. Tym samym Polka zrewanżowała się rywalce za porażkę w czerwcowym meczu w turnieju w Walencji.

Wystartowała druga edycja turnieju BNP Paribas Poland Open (WTA 250) w Warszawie. W zeszłym roku tenisistki rywalizowały w Gdyni, a turniej wygrała Belgijka Maryna Zanewska (155. WTA). Łączna pula nagród do zawodniczek wynosi niemal 252 tysiące dolarów, a zwyciężczyni w singlu otrzyma premię w wysokości 33,2 tysięcy dolarów i zainkasuje 280 punktów do rankingu WTA. W turnieju wystartowała też Maja Chwalińska (162. WTA), która otrzymała od organizatorów dziką kartę.

Maja Chwalińska w drugiej rundzie turnieju WTA w Warszawie. Udany rewanż za porażkę w Walencji

Pierwszą rywalką Mai Chwalińskiej w turnieju WTA 250 w Warszawie była Hiszpanka Rebeka Makarova (165. WTA). Polka miała okazję do rewanżu za porażkę w pierwszej rundzie turnieju w Walencji na początku czerwca (1:6, 5:7). Chwalińska przełamała przeciwniczkę już w inaugurującym gemie, ale potem nie była w stanie wygrać swojego pierwszego gema serwisowego. W pewnym momencie Chwalińska przegrywała już 4:5, ale wykorzystała break pointa i ostatecznie wygrała seta 7:5.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W drugim secie Maja Chwalińska zdawała się mieć sytuację pod kontrolą, bo dwukrotnie przełamała Rebekę Masarovą i prowadziła 4:0. Hiszpanka zdołała wygrać dwa kolejne gemy z rzędu, ale ostatecznie Chwalińska przełamała Masarovą i wygrała seta 6:2. Jej rywalką w drugiej rundzie turnieju w Warszawie będzie zwyciężczyni meczu Petra Martić (Chorwacja, 56. WTA) - Weronika Falkowska (Polska, 346. WTA).

Wyniki pozostałych poniedziałkowych meczów singlistek w turnieju WTA w Warszawie:

• Nadia Podorska (Argentyna, 211. WTA) - Alexandra Ignatik (Rumunia, 154. WTA) 6:1, 6:1,
  • Misaki Doi (Japonia, 97. WTA) - Caroline Garcia (Francja, 45. WTA) 7:5, 6:4,
  • Laura Pigossi (Brazylia, 113. WTA) - Warwara Graczowa (Rosja, 62. WTA) 6:2, 6:4,
  • Katerina Siniakova (Czechy, 86. WTA) - Jesika Maleckova (Czechy, 216. WTA) 6:2, 6:4,
  • Viktorija Golubić (Szwajcaria, 103. WTA) - Arianne Hartono (Holandia, 169. WTA) 6:4, 5:7, 6:3.