Wimbledon. Świątek - Cornet w III rundzie. Gdzie i o której obejrzeć? [TRANSMISJA]

Iga Świątek (1. WTA) awansowała do 3. rundy Wimbledonu po naprawdę wymagającym starciu. W kolejnym etapie wcale nie będzie łatwiej. Jej rywalką będzie Francuzka Alize Cornet (37. WTA). Mecz już w sobotę, 2 lipca około godziny 16:00 czasu polskiego. Gdzie obejrzeć spotkanie? Relację na żywo można śledzić w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Francuzka Alize Cornet dostała się do III rundy Wimbledonu pokonując w poprzednich spotkaniach Kazaszkę Juliję Putincewą (33. WTA, 6:3, 7:6) oraz Amerykankę Claire Liu (75. WTA, 6:3, 6:3). Iga Świątek zaś zaczęła od wygranej 6:0, 6:3 nad Chorwatką Janą Fett (252. WTA). W drugiej rundzie czekały ją prawdziwe schody. W końcu wyeliminowała Holenderkę Lesley Pattinamę Kerkhove (138. WTA, 6:4, 4:6, 6:3). 

Zobacz wideo Tajemnica kortów Wimbledonu. Dlaczego tak bardzo różnią się od innych?

Cornet ma sposób na Świątek? Liczy na zaskoczenie w III rundzie Wimbledonu

Ostatnia rywalka była w teorii słabsza, ale jak widać miejsce w rankingu nie zawsze odzwierciedla sytuację na korcie. Świątek przyjęła zwycięstwo z pokorą i dużą dozą zapasu przed kolejnym starciem. - Rok temu w trzeciej rundzie wygrałam dość gładko i dało mi to złudne poczucie, że rozgryzłam już trawę, a wcale tak nie było. Dzisiejszy mecz odzwierciedla faktycznie to, jak się na niej czuję - powiedziała 21-letnia Polka.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

To właśnie chce wykorzystać Alize Cornet w meczu z Igą Świątek. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że Polka czuje się dużo lepiej na mączce niż na kortach trawiastych. - Ktoś będzie musiał ją pokonać. Nie mam nic do stracenia i czasami w takich przypadkach zdarzają się niespodzianki. Jeśli jest nawierzchnia, na której można ją pokonać, to chyba jest to trawa - mówiła Cornet przed pojedynkiem.

Pojedynek obu tenisistek odbędzie się na korcie nr 1. Będzie to drugie starcie tego dnia na tym obiekcie. Pierwszy mecz zaplanowano na godzinę 14:00. W związku z powyższym liderka rankingu WTA rozpocznie rywalizację najprawdopodobniej około godziny 16:00 czasu polskiego. Dodajmy, że będzie to pierwsze bezpośrednie starcie Świątek z Cornet w karierze seniorek. 

Wimbledon. Gdzie i kiedy oglądać mecz Igi Świątek z Alize Cornet?

Mecz III rundy Wimbledonu z udziałem Igi Świątek i Alize Cornet odbędzie się w sobotę 2 lipca po godzinie 16:00 czasu polskiego na korcie numer 1. Transmisja będzie dostępna do obejrzenia w Polsacie Sport i usłudze Polsat Box Go. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE

Więcej o: