Milik i Mertens znowu razem? "Wtedy narodziła się drużyna"

Jak informuje "La Gazetta dello Sport", Dries Mertens znalazł się w kręgu zainteresowań Olimpique Marsylii. Jeśli transfer doszedłby do skutku oznaczałoby to, że Belg znów będzie występował w jednej drużynie z Arkadiuszem Milikiem.

Tego lata zanosi się na sporo zmian w Marsylii. Najpierw 1 lipca klub pożegnał się z dotychczasowym szkoleniowcem Jorge Sampaolim, a teraz poszukuje potencjalnych wzmocnień kadrowych. Jednym z graczy, który może dołączyć do wicemistrzów Francji jest Dries Mertens, a więc było klubowy kolega Arkadiusza Milika

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Dries Mertens znów partnerem klubowym Milika?

Dries Mertens wraz z końcem czerwca zakończył swoją przygodę z Napoli. Kontrakt Belga nie został przedłużony. Kolejnym przystankiem w karierze 35-latka może być francuski Olimpique Marsylia. Według informacji włoskich mediów Francuzi są zainteresowani usługami napastnika.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Jeśli Mertens rzeczywiście trafiłby do Marsylii, oznaczałoby to ponowne występy tego piłkarza w jednej drużynie z Arkadiuszem Milikiem. Wcześniej obaj grali razem w Napoli. Wówczas Belg zastąpił Polaka w pierwszym składzie, kiedy ten nabawił się poważnej kontuzji. Obaj stanowili jednak istotne ogniwa w zespole z Neapolu.

Media o wspólnej grze Mertensa z Milikiem. "W tym czasie narodziła się drużyna"

W piątek kontrakt z Napoli podpisał 21-letni gruziński napastnik Chwicza Kwaracchelia. Włoskie media zastanawiają się, czy ten zawodnik będzie w stanie wpasować się w styl gry neapolskiej drużyny i co najważniejsze, czy będzie w stanie zastąpić Mertensa i Lorenzo Insigne. Włosi wspominają też okres, w którym Mertens wchodził do drużyny Napoli jako zastępca Arkadiusza Milika.

"Ciekawe, czy Belg ostatecznie znajdzie Milika, którego miejsce jako napastnik zajął w erze Sarriego z powodu kontuzji Polaka. W tym czasie narodziła się drużyna zdolna do produkcji najpiękniejszego futbolu widzianego w Neapolu w ostatnich latach" - napisała "La Gazetta dello Sport".

Więcej o: