Maria Sole Ferrieri Caputi pierwszą kobietą w Serie A. Historyczny moment

Maria Sole Ferrieri Caputi zostanie pierwszą kobietą, która będzie sędziowała mecze we włoskiej Serie A. 31-latka została zgłoszona do składu arbitrów na kolejny sezon.

Maria Sole Ferrieri Caputi zasłynęła już w poprzednim sezonie, kiedy stała się pierwszą kobietą, która sędziowała oficjalny mecz zespołu z Serie A. Było to 15 grudnia zeszłego roku, kiedy Cagliari pokonało Cittadellę 3:1 w Pucharze Włoch.

Zobacz wideo Tajemnica kortów Wimbledonu. Dlaczego tak bardzo różnią się od innych?

Teraz Ferrieri Caputi została zgłoszona do składu sędziowskiego w Serie A. To pierwszy taki przypadek w historii tej ligi. - To wspaniała chwila. To też smutny moment, bo pojawiają się głosy zdumienia, że kobieta może się znaleźć w tym miejscu - powiedział prezes związku włoskich sędziów - Alfredo Trentalang.

Pierwsza kobieta posędziuje mecze Serie A

I dodał: - Sukces Marii Sole to historyczny moment. Z całą stanowczością chcę jednak podkreślić, że jej sukces to efekt ciężkiej pracy i dobrej postawy na boisku, a nie jakichkolwiek przywilejów. Ferrieri Caputi zasłużyła na to wyróżnienie.

Krzysztof PiątekKrzysztof Piątek pod ścianą. Fiorentina i Hertha już go nie chcą

31-latka członkinią związku włoskich sędziów jest od 2007 roku. Przez kolejnych osiem lat Ferrieri Caputi prowadziła mecze lig regionalnych. W 2015 roku po raz pierwszy sędziowała na szczeblu centralnym, dochodząc do Serie B i najwyższego poziomu rozgrywek kobiet.

Rewelacja ekstraklasy nie dla Legii. 22-latek wyjedzie za granicęMiał być transferowy hit z ekstraklasy, a będzie klapa. Pechowa decyzja Strączka

Oczywiście nie jest to pierwsza kobieta, która będzie sędziowała mecze mężczyzn na najwyższym poziomie. Najbardziej znaną sędzią jest Francuzka - Stephanie Frappart - która prowadziła nie tylko mecze Ligue 1, ale też finał krajowego pucharu, spotkanie eliminacji mistrzostw świata, a także była w składzie sędziowskim na mecz Ligi Mistrzów.

Więcej o: