Alexander Zverev wygrywa ATP Finals. GIgantyczna nagroda dla zwycięzcy

Daniił Miedwiediew nie zdobył drugiego tytułu w turnieju finałowym. Rosjanin uległ 4:6, 4:6 Alexandrowi Zverevowi. Niemiec za triumf w turnieju w Turynie zarobił 2,3 mln dolarów.

Zdecydowanie łatwiejszą drogę do finału ATP Finals w Turynie miał Daniił Miedwiediew. Rosjanin w półfinale pokonał 6:4, 6:2 Norwega Caspera Ruuda, debiutującego w tej imprezie. Alexander Zverev potrzebował trzech setów i niemal 2,5 h, aby wyeliminować Novaka Djokovicia, lidera światowego rankingu. Zarówno Zverev, jak i Miedwiediew wygrali już turniej ATP Finals. Rosjanin dokonał tego w zeszłym roku, natomiast Niemiec - w 2018 roku.

Zobacz wideo Świątek zawiodła w Turnieju Mistrzyń? "Drugi raz taka historia się nie zdarzy"

Alexander Zverev zwycięzcą ATP Finals 2021. Miedwiediew bezradny przy serwisie rywala

Od samego początku Alexander Zverev był niezwykle pewny, a jednocześnie grał bardzo skutecznie i agresywnie. W trzecim gemie Niemiec przełamał Daniła Miedwiediewa i do samego końca pierwszego seta utrzymywał przewagę. Dzięki trzem asom serwisowym w dziesiątym gemie Zverev miał trzy piłki setowe i wykorzystał drugą z nich. Niemiec szczególnie imponował grą w defensywie oraz precyzją na korcie.

W drugiej partii sytuacja nie uległa większej zmianie. Daniił Miedwiediew był bezradny przy serwisie Alexandra Zvereva. RosjaninPublikujNiemiec utrzymywał przewagę do samego końca. Zverev w żadnym momencie nie czuł się zagrożony i po 76 minutach wygrał mecz 6:4, 6:2. "To było naprawdę kapitalne. Wygrałem turniej finałowy z gościem, z którym ostatnio przegrałem pięć razy z rzędu. Musiałem zagrać jedno ze swoich najlepszych spotkań. Nie ma lepszego sposobu na zakończenie sezonu, jak wygrana w ATP Finals" - powiedział Zverev po zakończeniu meczu.

Alexander Zverev za udział i triumf w turnieju ATP Finals w Turynie zainkasował 2,3 mln dolarów i kończy sezon z zarobkami 4,2 mln dolarów.

Więcej o: