Kosmiczny punkt Djokovicia. Owacja kibiców. "Hipnotyzująca gra" [WIDEO]

Novak Djoković gra z Alexandarem Zverevem w półfinale ATP Finals. Pod koniec pierwszego seta obaj zawodnicy zaprezentowali kosmiczną wymianę, która zakończyła się punktem dla Serba.

Trwa ATP Finals w Turynie, czyli prestiżowy turniej, który wieńczy sezon w męskim tenisie. Na sobotę 20 listopada zaplanowano dwa mecze półfinałowe. W pierwszym zgodnie z oczekiwaniami Daniił Miedwiediew gładko ograł Caspera Ruuda 6:4, 6:2. W drugim, bardziej wyczekiwanym spotkaniu mierzą się ze sobą Alexander Zverev z Novakiem Djokoviciem.

Komentator: "Hipnotyzująca gra". Kosmiczna wymiana w meczu Djoković - Zverev. [WIDEO]

W pierwszym secie lepszy okazał się Niemiec, który wygrał 7:6(7:4), Wyrównany mecz to na razie tenisowa uczta, w której nie brak fenomenalnych wymian. Jedną z nich oglądaliśmy w 10. gemie pierwszego seta przy serwisie Zvereva i wyniku 5:4 dla Djokovicia.

Italy Tennis ATP FinalsHubert Hurkacz zareagował na porażkę w ATP Finals. "Fantastyczny sezon"

Mocny serwis Niemca rozpoczął trwającą ponad minutę wymianę, w której trakcie Serb powoli uzyskiwał przewagę i coraz mocniej rozrzucał po korcie serwującego rywala. Starający się złamać schemat Nole porzucił mocne zagrania na boki kortu na rzecz skrótu, który również fantastycznie wybronił rywal. Wobec tego Djoković zdecydował się posłać loba, który wylądował idealnie na linii końcowej. W kontrze Zverev przestrzelił.

Piękna wymiana została doceniona przez oklaskujących zawodników kibiców. "Co za punkt. Jedna z akcji tygodnia. Hipnotyzująca gra ze strony obydwu zawodników" - ocenił komentator.

Drugi set zakończył się zwycięstwem Djokovicia 6:4. W trzecim Zverev przełamał Serba w czwartym gemie i tę przewagę utrzymał do końca partii. Wygrał ostatecznie 7:6(4), 4:6, 6:3.

Finał ATP Finals między Zeverevem i Miedwiediewem zostanie rozegrany w niedzielę 21 listopada o godzinie 21:00.