ATP World Tour Finals. Kubot i Lindstedt wygrali z Bryanami!

Łukasz Kubot i szwedzki tenisista Robert Lindstedt w pierwszym meczu grupy A wygrali 7:6 (7-3), 6:3 z amerykańskimi bliźniakami Mikiem i Bobem Bryanami w deblowej rywalizacji kończącego sezon turnieju masters ATP World Tour w Londynie.

To największa sensacja deblowego turnieju. Polsko-szwedzka para, rozstawiona z numerem ósmym, pokonała 7:6 (7-3), 6:3 braci Bryanów (nr 1), najlepszą deblową parę świata i głównych faworytów do zwycięstwa w Londynie. Kubot i Lindstedt dopiero pod koniec października zakwalifikowali się do kończącego sezon turnieju ATP World Tour Finals. Otrzymali "dziką kartę" jako triumfatorzy tegorocznego Australian Open, czyli imprezy wielkoszlemowej. Niewiadomą była forma Polaka, który w ostatnich miesiącach leczył kontuzjowaną stopę.

Pierwszy set rozstrzygnął dopiero tie-break. Obie pary konsekwentnie serwowały, nie dając praktycznie żadnych szans na przełamanie. W decydującym momencie to Kubot i Lindstedt zagrali jednak doskonale i robili Amerykanów 7:3. Świetnie przy siatce grał Szwed, a przy stanie 5:2 Polak strzelił kapitalnym returnem. Bryanowie byli bezradni.

Wcześniej przy stanie 5:4 w gemach dla Amerykanów Lindstedt poprosił o pomoc medyczną, ale po kilku minutach wrócił na kort i grał koncertowo.

W drugim secie polsko-szwedzka para przełamała rywali w szóstym gemie. Kubot ponownie zdobył decydujący punkt returnem. Polak od tego momentu był nie do zatrzymania. W kolejnym gemie posłał dwa asy. Do tego dołożył jeszcze dwa wygrywające serwisy. Bryanowie jeszcze obronili się, ale przy stanie 5:3 kapitalnie serwował Lindstedt. Trzy asy Szweda zakończyły cały mecz.

Polsko-szwedzka para jest liderem grupy A. W pierwszym meczu Alexander Peya/Bruno Soares wygrali z parą Julien Rojer/Horia Tecau 6:3, 3:6, 12:10.

Federer wegetarianinem? Czego możesz nie wiedzieć o najlepszych tenisistach świata

Czy wierzysz w to, że Kubot i Lindstedt wygrają ATP World Tour Finals?
Więcej o: