Puchar UEFA. Rewanże 1/8. Ajax za burtą po dogrywce

W dwóch środowych meczach rewanżowych 1/8 Pucharu UEFA o awans do ćwierćfinału Ajax zremisował w Amsterdamie po dogrywce z Olympique Marsylia 2:2. Werder Brema zremisował 2:2 z St. Etienne i awansował do ćwierćfinału.

AS Saint Etienne - Werder Brema 2:2 (0:2) ?

Pierwszy mecz: 0:1, awans Werder.

Werder objął szybkie prowadzenie po golu Prodla, któryt główkował po rzucie roznym wykonywanym przez Torstena Fringsa. Niecałe 20 minut później było już 2:0 gdy Claudio Pizarro wykorzystał dośrodkowanie Mesuta Ozila. Po przerwie francuski zespół ruszył w pogoń. W 64. minucie Belanouane wykorzystał błąd przy zakładaniu pułapki ofsajdowej przez obrońców Werderu i strzelił kontaktowego gola. Wyrównał tuż przed końcem meczu Grax, ale do końca pozostało zbyt mało czasu, by odwrócić losy rywalizacji.

Ajax Amsterdam - Olympique Marsylia 2:2 (2:1, 1:1) ?

Pierwszy mecz: 1:2

Piłkarze Ajaxu przegrali w Marsylii 1:2. W rewanżu częściej byli przy piłce i w 33. minucie wyszli na prowadzenie po golu Eyonga Enoha, który strzelił pod brzuchem interweniującego Mandandy. Już po dwóch minutach był remis. Mamadou Nyang wykorzystał podanie Bakari Kone. Kwadrans przed końcem meczu druga bramkę dla Ajaxu strzelił Miralem Sulejmani. Drugą w tym meczu asystę zaliczył Luis Suarez. Do wyłonienia zwycięzcy konieczna okazała się dogrywka. W niej lepszą skutecznością wykazali się goście, którzy strzelili gola i awansowali do ćwierćfinału.