Głosuj na nasze siatkarki w Meczu Gwiazd

Izabela Żebrowska, Dominika Koczorowska, Agata Karczmarzewska-Pura są bliskie występu w Meczu Gwiazd PlusLigi Kobiet. Być może ekipę Północy w tym pojedynku poprowadzi trener białostockich siatkarek Dariusz Luks.

Mecz Gwiazd zostanie rozegrany po raz pierwszy w historii. Składy zespołów Północy i Południa, które zmierzą się 3 stycznia w Nowym Sączu, wybierają kibice w internetowym głosowaniu na stronie www.lsk.net.pl. Piąta obecnie ekipa ekstraklasy Pronar Zeto Astwa AZS Białystok znajduje się w północnej grupie razem z Centrostalem Bydgoszcz, Farmutilem Piła, Calisią Kalisz i Gedanią Żukowo. Głosować można do 22 grudnia na: najwyżej dwie rozgrywające, trzy środkowe, cztery przyjmujące, dwie atakujące i jedną libero. Na razie najbardziej aktywni są zwolennicy pilanek. W pierwszej szóstce ekipy Północy znajdują się obecnie same podopieczne Jerzego Matlaka: Milena Sadurek, Alena Hendzel, Agnieszka Bednarek, Klaudia Kaczorowska, Michela Teixeira i Agnieszka Kosmatka. W głosowaniu na libero wygrywa Paulina Maj, też z Farmutilu, chociaż niedawno na pierwszej pozycji była białostocka siatkarka Magdalena Saad.

Obecnie najbliżej podstawowego składu z naszych zawodniczek jest Żebrowska. Atakująca otrzymała dotychczas 24 proc. głosów, czyli tyle co Kosmatka. Z kolei Koczorowska z 12 proc. zajmuje trzecie miejsce za Bednarek (24 proc.) i Hendzel (16 proc.). Wśród przyjmujących czwarta jest Karczmarzewska-Pura. Nie bez szans na występ w Meczu Gwiazd jest też nasza rozgrywająca Lucie Muhlsteinova. Obecnie z 19 proc. głosów jest trzecia.

Szanse na poprowadzenie ekipy Północy ma trener Luks. By tak się stało, jego podopieczne muszą odnieść zwycięstwo w najbliższym starciu ligowym i liczyć na potknięcia ekip z Piły oraz Bydgoszczy.

A białostoczanki na zakończenie pierwszej rundy spotkań w ekstraklasie zmierzą się w poniedziałek we własnej sali z aktualnymi mistrzyniami Polski - Muszynianką Muszyna. I tak silna ekipa Bogdana Serwińskiego przed sezonem została jeszcze wzmocniona. Do zespołu dołączyły m.in. kolejne reprezentantki Polski Milena Rosner czy Joanna Kaczor. Z kolei z Muszyny do Białegostoku przeniosły się Karczmarzewska-Pura oraz Marlena Mieszała.

W obecnym sezonie złote medalistki radzą sobie też bardzo dobrze. Z dotychczasowych ośmiu spotkań wygrały siedem. Przegrały tylko po pięciosetowym boju z Aluprofem Bielsko-Biała. Wczoraj natomiast walczyły z tureckim VakifBank Stambuł w Lidze Mistrzyń.

Program spotkań 9. kolejki

Piątek: MKS Dąbrowa Górnicza - Gwardia Wrocław.

Sobota: Aluprof Bielsko-Biała - Gedania Żukowo; Centrostal Bydgoszcz - Calisia Kalisz.

Niedziela: Farmutil Piła - Stal Mielec.

Poniedziałek: Pronar Zeto Astwa AZS Białystok - Muszynianka Muszyna (godz. 18 sala SP 50 przy ul. Pułaskiego).

Tabela ekstraklasy

Dwa ostatnie zespoły po rundzie zasadniczej zagrają o utrzymanie