"Nordic walking razem" - premiera książki o tym, jak utrzymać ciało i umysł w dobrej kondycji

Już od 16 września na rynku dostępna będzie książka "Nordic walking razem", autorstwa Aleksandra Wilanowskiego. To praktyczny, kompleksowy poradnik, zawierający propozycje gotowych treningów i ćwiczeń, które, dzięki dodanym kodom QR, obejrzeć można również w postaci nagrań. Dodatkowo książka ukazuje m.in. inspirujące historie nordic walkerów, którym marsz z kijami odmienił życie, jak również porady psychologa sportu.

Książka przedstawia nordic walking w nowoczesny sposób, jako aktywność, która już dawno powinna wyjść ze stereotypu uzdrowiskowych spacerów. Zamysłem autora było ukazanie "iskry" nordic walkingu oraz udowodnienie, że mimo iż nordic walking nie jest spektakularny, widowiskowy i nie wywołuje silnych emocji, jest to sport. Sport, który w świecie pełnym pośpiechu pozwala nam zwolnić, robić coś w swoim tempie i tylko dla siebie, a tym samym korzystnie wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

Aleksander WilanowskiAleksander Wilanowski materiały promocyjne

- Nordic walking jest dla mnie fundamentem zdrowia i sprawności. To podstawowa forma ruchu, która utrzymuje moje ciało i umysł w stale dobrej kondycji. Natura, rytm, przestrzeń - to wszystko sprawia, że chociaż idę szybko, zwalniam. Chociaż się męczę, odpoczywam. Kiedy znikam w lesie, czuję, że naprawdę jestem. Dodatkowo, dzięki systematycznym treningom z kijami jestem przygotowany do tego, by uprawiać wiele innych aktywności. Treningi to również okazja do spotkań z przyjaciółmi lub czas, w którym mogę być sam ze sobą - polecam wszystkim spróbowania tej aktywności. Mam nadzieję, że lektura mojej nowej książki będzie dla wielu osób pierwszym krokiem do rozpoczęcia przygody z nordic walkingiem, a tym, którzy mają już go za sobą, ukaże nowe możliwości i inną perspektywę tego sportu - mówi Aleksander Wilanowski, autor książek "Nordic walking razem" oraz "Nordic walking dla każdego".

Książka "Nordic walking razem" zawiera propozycje gotowych treningów technicznych, kondycyjnych oraz uzupełniające zestawy ćwiczeń siłowych i rozciągających do wykonania w domu. Oprócz tego czytelnik może znaleźć tam porady żywieniowe, dziennik treningowy i 12-miesięczny program wyzwań. Książka jest również uzupełniona kodami QR kierującymi do nowych filmów, w których autor obrazowo przedstawił wybrane elementy techniki i zaprezentował ćwiczenia do wykonania na treningach. Dodatkowo poradnik został wzbogacony o nagrania audio, dzięki czemu podczas treningu czytelnik może skorzystać z porad "audio-trenera".

Aleksander WilanowskiAleksander Wilanowski materiały promocyjne

- Obecnie równolegle wznawiam moją pierwszą książkę z 2014 roku - "Nordic walking dla każdego". Jest to pozycja bardziej techniczna, zawierająca dużo informacji teoretycznych i bardzo dużo ćwiczeń - tam również czytelnik znajdzie kody QR kierujące do filmów prezentujących omawiane fragmenty. Obie książki tworzą spójne kompendium i wzajemnie świetnie się uzupełniają - dodaje Aleksander Wilanowski.

Premiera poradnika "Nordic walking razem" będzie miała miejsce podczas rajdu nordic walking "Nordikiada", który odbędzie się 16 września w Puławach. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.bezmiar.org.

Patronami medialnymi książki są portale: sport.pl, turysci.pl, portalgorski.pl, dlalejdis.pl oraz magazyn Moje Zdrowie. Książka będzie dostępna m.in. na stronie www.nordwalk.pl.

Aleksander WilanowskiAleksander Wilanowski materiały promocyjne

Aleksander Wilanowski - jeden z pierwszych instruktorów nordic walkingu w Polsce. Autor pierwszej w kraju pracy dyplomowej udowadniającej zdrowotne właściwości marszu z kijami. Fizjoterapeuta, który pracę przy stole do masażu porzucił na rzecz promocji marszów z kijami oraz zdrowego i aktywnego stylu życia. Przez 20 lat działalności wyszkolił blisko 2000 instruktorów, przeprowadził setki warsztatów i niezliczone ilości treningów. Swoich kursantów i czytelników motywuje nie tylko do efektywnych ćwiczeń, ale również do odnalezienia sportowej przyjemności, która jest podstawą systematycznych treningów. Człowiek, który ze swojej pasji uczynił sposób na życie.

Materiał promocyjny PR marki BookEdit ARTUR OWCZARSKI