Zaskakujący pomysł internauty. Przeniósł piłkę nożną do Minecrafta

Chciałeś pograć w FIFA, ale masz tylko Minecrafta? Nic straconego! Użytkownik Reddita dodał do gry piłkę nożną.

Wznoszenie pokaźnych budowli czy walka z hordami wrogów. Świat Minecrafta pozwala spełniać najbardziej oryginalne fantazje graczy. A co jeśli ktoś chciał po prostu pograć w piłkę nożną? Teraz to możliwe!

Zobacz wideo F1 2021 - zobacz pierwsze wideo z gry

Wymarzona piaskownica

Minecraft to jedna z gier, które pozwalają na puszczenie wodzy fantazji i wykazanie się kreatywnością. Jednak nawet możliwość budowania potężnych fortec, zamków czy innych wymyślnych struktur dla niektórych wydaje się ograniczająca. Wówczas do gry wkraczają modderzy, którzy z Minecrafta potrafią wycisnąć ponad zamierzone przez deweloperów sto procent.

W Minecrafcie stworzono już wiele, jednak użytkownik Reddita kryjący się pod pseudonimem Dominexis zaskoczył społeczność implementacją piłki do gry w nogę. Nie jest to wyłącznie statyczny obiekt - bohater gry może wchodzić z nią w interakcję, wprawiając ją w ruch kopnięciem. Możliwości piłki możecie zobaczyć w oryginalnym poście na Reddicie.

Battlefield 2042 będzie darmowy? Próba ratowania gryBattlefield 2042 będzie darmowy? Próba ratowania gry

Piłka jest kwadratowa, a bramki są dwie

W odróżnieniu od pierwowzoru z realnego świata, piłka w Minecrafcie nie jest kulą lecz sześcianem. To nie przeszkodziło społeczności zakochać się w stworzonej przez Dominexisa modyfikacji, która mogłaby zostać wykorzystana na wiele różnych sposobów. Autor zapytany o udostępnienie plików odpowiedział, że piłka będzie częścią jednej z tworzonych przez niego paczek.

Więcej treści esportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Twórca w jednym z komentarzy opisał działania fizyki, które oddziałują na piłkę. Piłka zostaje wprawiona w ruch poprzez kolizję z modelem postaci. Prędkość piłki zależna jest od prędkości poruszania się bohatera. Dodatkowo na piłkę wpływa siła tarcia o podłoże, które ją wyhamowuje. 

Valorant w Minecrafcie oraz postać Jett.Popularna gra odwzorowana w Minecrafcie. Znakomity efekt [WIDEO]

Więcej o: