Battlefield 2042 będzie darmowy? Próba ratowania gry

Promocja Battlefielda 2042 nie wyszła tak, jak powinna. Gra zebrała słabe recenzje i nie podbiła serca graczy. Z tego powodu Electronic Arts może zdecydować się na przejście do modelu free-to-play.

Rozczarowanie sprzedażą Battlefielda 2042 nadal trwa. Z tego powodu pojawiły się w internecie plotki na temat możliwej zmiany modelu finansowania gry. Mowa o podejściu free-to-play, oznacza to, że gra byłaby darmowa w pewnej części.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Klęska na polu bitwy

Szumnie zapowiadany Battlefield 2042 okazał się totalną klapą. Gra zebrała fatalne recenzje, stając się kilka dni po premierze jedną z najgorzej ocenionych produkcji na platformie Steam. Gracze szybko odwrócili się od nowego Battlefielda, powracając do starszych części, co obrazuje skalę porażki Electronic Arts.

Amerykański producent nie zamierza jednak składać broni i choć przegrał bitwę, postara się wygrać wojnę. Z tego względu rozważana jest zmiana modelu Battlefielda 2042. Tom Henderson – znany z publikowania przecieków na temat gier – poinformował, że studio rozważa opcję free-to-play.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Valorant w Minecrafcie oraz postać Jett.Popularna gra odwzorowana w Minecrafcie. Znakomity efekt [WIDEO]

Co dokładnie byłoby za darmo? Oczywiście nie cała gra, która obecnie na Steamie kosztuje 270 zł. Bardziej możliwy scenariusz to udostępnienie za darmo jednego bądź kilku trybów Battlefielda 2042. Taki zabieg mógłby wskrzesić zainteresowanie produkcją, które już teraz jest bardzo małe.

Świadczą o tym chociażby ceny wydań na konsole. Obecnie, dwa miesiące po premierze, gra na PS5 potrafi kosztować w sklepie zaledwie 140 złotych. Takie ceny są rzadko spotykane przy hitowych produkcjach, których premiery odbyły się kilka lat temu. EA jednak poprzez obniżkę cen próbuje przyciągnąć nowych graczy lub tych zrażonych fatalnymi opiniami. Być może deweloper pójdzie o krok dalej i wprowadzi model free-to-play, bo będzie to jedyny sposób na zainteresowanie grą większej publiki.

Andrij SzewczenkoAndrij Szewczenko w FIFA 22? Ma status ikony

Więcej o: