Jeszcze nie miał premiery, a już się najlepiej sprzedaje. God of War podbija rynek

Sukcesu God of War w wersji na PC można było się spodziewać, jednak skala możliwe, że przerosła oczekiwania nawet producentów. Gra swoją premierę będzie miał dopiero w styczniu, a już jest najlepiej sprzedającą się produkcją na Steamie.

Gracze PC od kilku dni świętują – otrzymają wersję God of War właśnie na komputery stacjonarne. Kultowa gra, dotychczas ściśle związana z PlayStation otrzyma konwersję, co na dwa miesiące przed premierą przyciągnęło tłumy.

Zobacz wideo

Hit sprzedażowy na Steamie

Informacja o wydaniu God of War na PC pojawiła się wczoraj. Szybko obiegła cały świat, bo zaledwie kilkanaście godzin później gra od Sony jest najlepiej sprzedającą się na platformie Steam. Osiągnięcie godne podziwu, bo tytuł zebrał tak dużą popularność w błyskawicznym tempie.

Ponadto sama premiera odbędzie się dopiero 14 stycznia 2022 roku. Mimo to gracze już teraz wydają 219 złotych – bo tyle kosztuje PC-towa wersja – by wejść do rozgrywki w dniu premiery. Pytanie, czy God of War utrzyma się na pierwszym miejscu listy do samej premiery, czy jest to na razie zainteresowanie wzbudzone wybuchem euforii, która wkrótce wygaśnie.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

God of War ciągle na topie

Gra doczekała się konwersji na komputery stacjonarne po niemal czterech latach. Dotychczas była dostępna jako tzw. „exclusive" czyli dostępna na wyłączność dla PlayStation. Co ciekawe nie jest to pierwszy taki ruch Sony. Poprzednio PC-towcy otrzymywali wersje takich tytułów jak Death Stranding, Horizon: Zero Dawn czy Days Gone. PC-tową wersję God of Wara można obejrzeć poniżej:

 

Mimo upływu lat God of War wciąż wzbudza wielkie zainteresowanie, o czym najlepiej świadczą wyniki sprzedaży. Najnowsza edycja to czwarta odsłona serii opowiadającej o Kratosie. Uznano ją za jedną z najlepszych gier w ostatnich latach. Twórcy już pracują nad kolejną częścią – God of War Ragnarok.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.