Legendarny tytuł zmierza na komputery. Gracze czekali na to od dawna

Środowy wieczór przyniósł dobre wieści dla fanów serii God of War. Produkcja Santa Monica Studios oficjalnie zmierza na komputery osobiste.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Od paru dobrych miesięcy mówi się w internecie o tym, że kolejne tytuły do tej pory ekskluzywne tylko dla PlayStation zmierzają powoli na PC-y. Nic zresztą dziwnego, wszak na komputery osobiste pojawiło się już chociażby Red Dead Redemption 2. Teraz Sony oficjalnie zapowiedziało premierę innego hitu na komputery. Mowa tutaj o God of War.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

God of War na PC-y już w styczniu

Produkcja wyszła na PS4 w 2018 roku, a od tamtego czasu Santa Monica Studios pracują nad sequelem. Ten ma ukazać się w przyszłym roku, aczkolwiek konkretna data jest na chwilę obecną nieznana. Wiemy za to, że tytuł sprzed trzech lat na komputery osobiste zawita już 14 stycznia.

Gra będzie przystosowana pod komputery osobiste

Na komputerowej wersji nie zabraknie oczywiście aspektów, które dostosują God of Wara pod PC-y. Pojawi się chociażby wsparcie dla ultrapanoramicznych rozdzielczości, oraz rozdzielczości 4K. Do tej pory tytuły z PlayStation, które zostały przenoszone na komputery osobiste zbierały w większości pozytywne noty. Oczekujemy, że i tym razem będzie podobnie, wszak gra z 2018 roku została bardzo dobrze odebrana przez graczy.

Sam God of War opowiada pierwszą z dwóch części historii Kratosa i Atreusa w krainie nordyckich bogów. Dwójka opuszcza swój dom po śmierci matki Atreusa w celu spełnienia jej ostatniego życzenia. Zbliżający się God of War: Ragnarok ma zwieńczyć historię według twórców, a naszych bohaterów przeciwstawić przeciwko takim bogom jak Thor. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.