Worlds 2021.Czas na ćwierćfinały MŚ. Na start koreańskie derby z udziałem legendy

Po kilku dniach przerwy powracają mistrzostwa świata w League of Legends. W piątek czeka nas pierwszy ćwierćfinał Worlds 2021, w którym T1 zmierzy się z Hanwha Life Esports.

Worlds 2021 wchodzą w decydującą fazę. W piątek zainaugurowane zostaną play-offy najważniejszego turnieju w kalendarzu League of Legends. To za sprawą koreańskich derbów, w których udział wezmą gracze T1 oraz Hanwha Life Esports. 

Zobacz wideo

Powtórka finałów regionalnych z Korei

Piątkowy pojedynek jest powtórką meczu o lepsze rozstawienie na mistrzostwach świata w LoL-u. Wówczas T1 okazało się górą od Hanwha Life, aczkolwiek samo spotkanie było niezwykle wyrównane. Ekipa Lee "Fakera" Sang-hyeoka potrzebowała pełnych pięciu map, aby zapewnić sobie miejsce na Worlds 2021 jako trzecia reprezentacja League of Legends Champions Korea.

Teraz stawka będzie o wiele większa, wszak wygrany przejdzie dalej do półfinałów, a przegrany pożegna się ze zmaganiami. Faworytem niewątpliwie będzie T1. Zespół legendarnego midlanera pewnie zajął pozycję lidera w grupie B, okazując się lepszym m.in. od mistrzów Chin, EDward Gaming. Z drugiej strony HLE popełniło parę błędów w fazie grupowej, dlatego dziś z pewnością występuje w roli czarnego konia.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Chovy i Deft po raz kolejny spróbują wejść do półfinału MŚ

Co więcej, w zeszłym roku na MŚ w ćwierćfinałach znalazło się dwóch zawodników Hanwha Life, Jeong "Chovy" Ji-hoon oraz Kim "Deft" Hyuk-kyu. Wówczas zostali oni zdominowani przez ewentualnych mistrzów świata, DAMWON Gaming. Niewątpliwie tym razem zależy im na lepszym rezultacie. 

T1 za to na pewno zależy na udowodnieniu światu, że wciąż jest organizacją, która potrafi namieszać na międzynarodowej scenie. Na jej środkowej alejce znajdziemy Fakera, który po Puchar Przywoływacza sięgał już trzykrotnie i z pewnością przed końcem kariery chciałby to zrobić po raz czwarty. 

Mecz T1 z Hanwha Life Esports startuje o godzinie 14:00. Transmisja będzie dostępna na kanale Polsat Games w telewizji bądź też na platformie YouTube. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.