Sport.pl

Legenda NBA przekazuje 100 mln dolarów! "Toczą pojedynek na śmierć i życie"

Magic Johnson, 5-krotny mistrz NBA z LA Lakers, przekaże darowiznę w wysokości 100 mln dolarów, aby pomóc firmom prowadzonym przez czarną społeczność, Latynosów, Hawajczyków i mniejszość azjatycką, które ucierpiały najbardziej podczas kryzysu epidemicznego - donosi dziennik "Mundo Deportivo".

Beneficjentami zostaną mniejszościowe firmy, które nie mają płynności finansowej w Stanach Zjednoczonych. 

Zobacz wideo Sportowa rozmowa dnia z Wojciechem Michałowiczem

Wielki gest Magica Johnsona

Magic Johnson posiada większościowy pakiet akcji firmy "EquiTrust Life Insurance Company", która specjalizuje się w udzielaniu pożyczek. Były koszykarz NBA postanowił wesprzeć finansowo przedsiębiorstwa i mikroprzedsiębiorstwa, które stanowią najważniejszą sieć biznesową w USA.

- Kiedy myślisz o tym, wielu właścicieli firm toczy pojedynek na śmierć i życie. Nie mają oni innego miejsca, w którym mogliby poprosić o pomoc - powiedział Johnson, cytowany przez "Mundo Deportivo".

Legenda LA Lakers skomentowała również fakt, że w USA występują duże rozbieżności dot. udzielania pożyczek, a pomocy najbardziej potrzebuje społeczność o czarnym kolorze skóry. - Jednymi z najbardziej narażonych osób są Afroamerykanie i Latynosi. Niektórzy mówili mi o trudnościach z dostępem do pożyczek udzielanych przez rząd. Chcemy więc, aby firmy należące do mniejszości miały równe szanse, żeby mogły ponownie stanąć na nogi - zakończył Johnson.

Celem byłej gwiazdy NBA jest udzielenie pomocy 100 tys. firmom w przezwyciężeniu kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Firma EquiTrust uważa, że pomoc jest niezbędna, ponieważ badanie wykazało, że 95% małych firm jest własnością czarnej społeczności, 91% jest prowadzonych przez Latynosów lub rdzennych Hawajczyków i 75% przez ludność azjatycką. Te wszystkie grupy nie będą mogły otrzymywać oficjalnych pożyczek od rządu Stanów Zjednoczonych za pośrednictwem oficjalnego Programu Ochrony Wypłaty pożyczek biznesowych (PPP).

Więcej o:
Komentarze (19)
Legenda NBA przekazuje 100 mln dolarów! "Toczą pojedynek na śmierć i życie"
Zaloguj się
 • freud1

  Oceniono 14 razy 10

  Przy tej calej podniecie nt. Jordana pamietajcie milusinscy, ze ten Pan powyzej rzadzil i dzielil w NBA w latach 80 i na poczatku lat 90. Rzadzil tez w Dream Teamie w Barcelonie. I w przeciwnienstwie do Mikea nie byl bufonem mobbingujacym caly swoj zespol i pol ligi. Przeciwnie, jego znakiem rozpoznawczym byl szeroki usmiech. Takze dla przeciwnikow!
  Dzisiaj Magic juz tylko dzieli. Kase dzieli. Niebagatelna!

  Chapeau bas mistrzu!

 • pandzik

  Oceniono 1 raz 1

  Wspaniały gest. Ma zdecydowanie mniej kasy od MJ a tu proszę. Oddał sporą częśc majątku.

 • maciej_trudnos

  Oceniono 1 raz -1

  Co za rasistowski podział właścicieli firm dotkniętych pandemia.

 • piotrek_z_piotrkowa

  Oceniono 4 razy -2

  Bo czarni są bardziej bardziej skrzywdzeni przez wirusa niż biali....a jakby tak ktoś taki fundusz ustanowił tylko dla białych ? To byłby jego natychmiastowy koniec - może też w sensie biologicznym...

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 8 razy -4

  Lewackie liczenie 95% firm to własność czarnych 91% latynosów 75% żółtych a Biali to pewnie -160% tak?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX