Legenda NBA przekazuje 100 mln dolarów! "Toczą pojedynek na śmierć i życie"

Magic Johnson, 5-krotny mistrz NBA z LA Lakers, przekaże darowiznę w wysokości 100 mln dolarów, aby pomóc firmom prowadzonym przez czarną społeczność, Latynosów, Hawajczyków i mniejszość azjatycką, które ucierpiały najbardziej podczas kryzysu epidemicznego - donosi dziennik "Mundo Deportivo".

Beneficjentami zostaną mniejszościowe firmy, które nie mają płynności finansowej w Stanach Zjednoczonych. 

Zobacz wideo Sportowa rozmowa dnia z Wojciechem Michałowiczem

Wielki gest Magica Johnsona

Magic Johnson posiada większościowy pakiet akcji firmy "EquiTrust Life Insurance Company", która specjalizuje się w udzielaniu pożyczek. Były koszykarz NBA postanowił wesprzeć finansowo przedsiębiorstwa i mikroprzedsiębiorstwa, które stanowią najważniejszą sieć biznesową w USA.

- Kiedy myślisz o tym, wielu właścicieli firm toczy pojedynek na śmierć i życie. Nie mają oni innego miejsca, w którym mogliby poprosić o pomoc - powiedział Johnson, cytowany przez "Mundo Deportivo".

Legenda LA Lakers skomentowała również fakt, że w USA występują duże rozbieżności dot. udzielania pożyczek, a pomocy najbardziej potrzebuje społeczność o czarnym kolorze skóry. - Jednymi z najbardziej narażonych osób są Afroamerykanie i Latynosi. Niektórzy mówili mi o trudnościach z dostępem do pożyczek udzielanych przez rząd. Chcemy więc, aby firmy należące do mniejszości miały równe szanse, żeby mogły ponownie stanąć na nogi - zakończył Johnson.

Celem byłej gwiazdy NBA jest udzielenie pomocy 100 tys. firmom w przezwyciężeniu kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Firma EquiTrust uważa, że pomoc jest niezbędna, ponieważ badanie wykazało, że 95% małych firm jest własnością czarnej społeczności, 91% jest prowadzonych przez Latynosów lub rdzennych Hawajczyków i 75% przez ludność azjatycką. Te wszystkie grupy nie będą mogły otrzymywać oficjalnych pożyczek od rządu Stanów Zjednoczonych za pośrednictwem oficjalnego Programu Ochrony Wypłaty pożyczek biznesowych (PPP).

Więcej o: