Sport.pl

Szef Roberta Kubicy: Kilka zespołów F1 może odejść

Frederic Vasseur, szef Alfy Romeo Formuły 1, ostrzega przed możliwym scenariuszem związanym z problemami finansowymi. Szef ekipy Roberta Kubicy w ramach przestrogi przytoczył rok 2008, kiedy w wyniku problemów, które dotknęły całą stawkę F1, kilka zespołów zostało zamkniętych.

Formuła 1 zawiesiła działalność z powodu koronawirusa. Planowane Grand Prix w sezonie 2020 zostaną odwołane lub przełożone.  Głos w tej sprawie zabrał szef Alfy Romeo, który przypomina o roku 2008, w którym z powodu kryzysu, kilka zespołów zakończyło działalność.

- Musimy sobie przypomnieć, co działo się w roku 2008. Kryzys finansowy w tamtym okresie doprowadził do tego, że trzy czy cztery zespoły opuściły Formułę 1. Teraz to może się powtórzyć - powiedział Frederic Vasseur na antenie Canal+.

Wszystko spowodowane było upadkiem banku Lehman Brothers, w wyniku czego na rynku przez dwa lata walczono z kryzysem finansowym. Kilka zespołów nie mogło znaleźć sponsorów i musiało wycofać się z F1

Zobacz wideo

Formuła 1. Szef Roberta Kubicy opisuje problemy finansowe i nawołuje do współpracy 

Świat sportu stanął w miejscu, dlatego coraz więcej federacji i organizacji zastanawia się nad kwestiami finansowymi. Kryzys sięga Formuły 1, czemu zaniechać chce Frederic Vasseur. Jednym z pierwszych problemów jest brak wpływów z praw telewizyjnych.

- My teraz nie otrzymujemy chociażby pieniędzy od telewizji. Jeśli nie rozwiążemy tego problemu, wpadniemy w niezłe tarapaty. Wszyscy jedziemy na tym samym wózku i musimy wypracować wspólne rozwiązanie - powiedział Francuz, który kładzie równie mocny nacisk na bezpieczeństwo w organizacji wyścigów.

- Koronawirus już spowodował ogromne cierpienie na całym świecie. Jako dyscyplina sportowa musimy zachować się pokornie, widzieć nasze problemy w szerszej perspektywie. Nie powinniśmy się teraz ścigać. Gdy świat będzie gotów, wtedy rozpoczniemy rywalizację - dodaje szef Alfy Romeo

Kilka dni temu Chase Carey odniósł się do planów Formuły 1. Dyrektor generalny chciałby poświęcić wakacyjną przerwę w celu organizacji od 15 do 18 wyścigów. Zdaniem dyrektora najważniejszy w podejmowaniu decyzji będzie rozwój koronawirusa w następnym miesiącu. Pomysłowi sprzeciwia się były kierowca F1 - Marc Surer. 

Więcej o:
Komentarze (7)
Szef Roberta Kubicy: Kilka zespołów F1 może odejść
Zaloguj się
 • offal

  Oceniono 4 razy 4

  Jak fan F1 mogę spokojnie powiedzieć że cała F1 może już odejść. Wieloletnia modyfikacja przepisów, robienie "eko" z motosportu, olbrzymie dysproporcje w budżetach zespołów doprowadziły do tego że nie ma już co oglądać. Kluczowe są kwalifikacje, wyścig ma już mniejsze znaczenie, jedna, dwie emocjonujące akcje na wyście to za mało żeby mnie zatrzymać przed TV.

 • real-meh

  Oceniono 1 raz 1

  No to co mamy zrobić panie Vasseur. Przykro nam. Miliony ludzi stracą pracę.

 • postprawda

  0

  Spoko luz Orlen wam coś odpali bo zarabia miliardy sprzedając benzynę po prawie takiej samej cenie jak sprzed spadku trzykrotnego.

 • zielona-galazka

  Oceniono 1 raz -1

  A co mnie to obchodź?

 • mer-llink

  Oceniono 6 razy -2

  Ależ co za problem:
  niech cała F1 zwróci się do PiS-u i Orlenu!
  Oni chętnie wezmą na swój garnuszek wszystkie te tak niezbędne dla funkcjonowania społeczeństwa stajnie, tory, zarządy F1.
  Szczególnie w epoce kornoawirusa, żeby Suwerenowi dać farsz telewizyjny, że to Nasze, przez Nasz zrobione i to nie jest nasze ostatnie słowo...
  PiS z Orlenem maja wprawe, jak na pieniądzach podatników polskich budować dobrostan niemieckich, szwajcarskich, włoskich i wszelkich innych krezusów.

  P.S>. PiS nie ma dla nauczycieli, nie ma na szpitale, z onkologicznymi na czele.
  Nie ma na lekarstwa… Na maseczki.. Na testy korony...
  Ale miał dla Angolskich i teraz ma dla wszelakich miliarderów.
  PiS na przygotowanie CAŁEGO KRAJU na koronawirusa przeznaczył oszałamiająca sumę 100 milionów!
  Na 38 milionów ludzi, bo wirus zagraża WSZYSTKIM.Mniej niż 3 zlote na obywatela.
  TYLE SAMO wydał w zeszlym roku na JEDNEGO pana Kubicę. W tym roku pewnie więcej...
  Walcie do Wolaków - zmieścicie się śmiało!
  A Suweren będzie chętnie umierał, byle mógł gasnącym wzrokiem oglądać w TVP jakieś wyścigi samochodzików.

  Już p. Kubica - wraz z eszelonem cmokających od zachwytu Żurnalistów - bawi się za nasze pieniądze.. Wyskrobie gotówkę i na was.
  100 000 000 tylko za zeszły sezon! Czekamy na info, ile teraz wsypiemy do kieszeni szwajcarskiej i niemieckiej.
  Przymusowym sponsorem was, biednych bogaczy jesteśmy my wszyscy: ty, ja, pan, pani, oni, a nawet tamci państwo pod Gołdapią. Bo to z naszych opłat, z naszych podatków, z naszych - nie jakichś cudownych "rządowych", bo takich nie ma - pieniędzy jest ten sponsoring!
  Za pieniądze wydane tylko w zeszłym roku na p. Kubicę można rocznie utrzymać kilkadziesiąt żłobków, sprowadzić kontenery nierefundowanego leku na raka, wspomóc rehabilitację niepełnosprawnych w całym kraju… O koronawirusie nie wspominając...

  Nie czuje rumieńca na twarzy ani pan Kubica, ani dmuchający w te tutkę dziennikarze?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX