Media: UEFA odwoła marcowe mecze reprezentacji! Chaos

Zdaniem rumuńskiej "Gazety Sporturilor", UEFA chce odwołać marcowe mecze reprezentacyjne. Dotyczy to sparingów (Polska ma zagrać z Finlandia i Ukrainą) oraz baraży do Euro 2020.

Rumuńska "Gazeta Sporturilor” powołuje się na przeciek z krajowej federacji (FRF). - Działacze FRF wiedzą już, że UEFA zdecydowała się przełożyć najbliższe mecze międzynarodowe. Decyzja będzie ogłoszona w ciągu 2-3 dni - informują rumuńscy dziennikarze. Koronawirus rozprzestrzenia się po świecie. Zakażonym jest m.in. obrońca Juventusu, Daniele Rugani. Dotąd UEFA uważała, że mecze mogą się odbywać, najwyżej bez udziału publiczności.

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie!

Nie będzie baraży i sparingów w marcu?

W dniach 26-31 marca mają zostać rozegrane baraże o awans do EURO 2020. To 12 meczów w ośmiu lokalizacjach. Wystąpi w nich 16 zespołów. Pozostałe reprezentacje mają w tym czasie zagrać sparingi - w tym Polska, która 27 marca zmierzy się z Finlandią, a cztery dni później z Ukrainą. Oba spotkania towarzyskie biało-czerwonych rozegrane zostaną przy pustych trybunach.

Wciąż nie wiadomo, czy mistrzostwa Europy odbędą się zgodnie z planem. Turniej ma ruszyć 12 czerwca, a pierwszy mecz rozegrany będzie w Rzymie.

Więcej o: