Futboliści Olsztyn Lakers osiągnęli historyczny sukces

Zawodnicy ze stolicy regionu wygrali 35:0 z Toruń Angels i po raz pierwszy zagrają w play-off do 1 Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Olsztyn Lakers w swojej grupie rywalizował ze Słupsk Griffons, Bydgoszcz Achers i właśni niedzielnym rywalem na stadionie w Kortowie - Toruń Angels. "Jeziorowcy" przegrali jak dotąd tylko raz, z Archers na wyjeździe. Teraz musieli wygrać, by po raz pierwszy w historii zwyciężyć w grupie i awansować do play-off, by rywalizować o awans 1 Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Mecz od początku toczył się pod dyktando olsztynian. Pierwszą kwartę Lakersi wygrali 7:0 po udanych akcjach Kamila Polskiego i Piotra Gołackiego.

Angels Toruń był bezradny wobec poczynań drużyny z Olsztyna, która za sprawą m.in. kolejnych udanych akcji Gołackiego, a także Arkadiusza Kowalewskiego i Jamara Dialsa (jednego z dwóch Amerykanów w zespole) podwyższała prowadzenie w kolejnych kwartach. Ostatecznie Lakers Olsztyn rozgromili Angels Toruń 35:0 i awansowali do play-off. Pierwsze spotkanie tej fazy odbędzie się 2 października.