Piłkarze Skry na urlopach. Trener Dziółka nadal będzie prowadził drużynę

Piłkarze Skry Częstochowa od poniedziałku odpoczywają po trudnym sezonie. Na pierwszym treningu spotkają się po miesiącu, dokładnie 30 czerwca.

Wygrywając w Opolu z Odrą, zmagania w opolsko-śląskiej grupie III ligi częstochowianie zakończyli na 5. miejscu i zapewnili sobie występy w nowej III lidze. W miniony poniedziałek zarząd klubu spotkał się z zawodnikami i sztabem szkoleniowym i podsumował rozgrywki. Cel został zrealizowany, dlatego misję budowania i prowadzenia zespołu w kolejnym sezonie postanowiono powierzyć trenerowi Jakubowi Dziółce i jego sztabowi szkoleniowemu. W Skrze nadal pracować będą Paweł Ściebura i Jacek Moskwa, który dbać będzie o formę bramkarzy.

Okres urlopowy dla zawodników zakończy się 30 czerwca. Wówczas drużyna spotka się na pierwszym treningu i rozpocznie przygotowania do nowych rozgrywek, w których Skra mierzyć się będzie z zespołami z województwa śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Pierwsze spotkanie o ligowe punkty częstochowianie rozegrają 30 lipca.

Podczas spotkania rozmawiano także o kształcie zespołu na nowy sezon. - Nikt z zawodników nie zgłosił chęci opuszczenia zespołu, ale część graczy otrzymała propozycje z innych klubów - informuje Skra. - 20 czerwca czwórka zawodników wypożyczonych z Zagłębia Sosnowiec (Konrad Zaradny, Dawid Witkowski, Maksymilian Dikof i Patryk Mularczyk) musi się natomiast stawić na pierwszym treningu w Sosnowcu, gdzie pod okiem trenera Jacka Magiery, będzie walczyć o miejsce w kadrze I-ligowca.

Jak będzie wyglądał kształt nowej drużyny jeszcze nie wiadomo, ale zmiany na pewno będą.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.