Wilde-Donald Guerrier w kadrze Haiti na Copa America Centenario

Selekcjoner reprezentacji Haiti Patrice Neveu powołał szeroką kadrę na czerwcowy turniej Copa America Centenario. Wśród wybranych przez niego piłkarzy znalazł się Wilde-Donald Guerrier, skrzydłowy Wisły Kraków.

Facebook?  | A może Twitter? 

Copa America Centenario to specjalna edycja mistrzostw Ameryki Południowej, organizowana z okazji stulecia turnieju. Zostanie rozegrana w Stanach Zjednoczonych, weźmie w niej udział 16 drużyn - 10 z Ameryki Południowej i sześć ze strefy CONCACAF. Wśród tych ostatnich będzie reprezentacja Haiti, która zagra z Ekwadorem, Brazylią i Peru.

Guerrier znalazł się na liście 40 piłkarzy, którzy mają szansę wyjazdu na turniej. Skrzydłowy Wisły jest regularnie powoływany do kadry. Poleciał również na jej ostatnie, marcowe zgrupowanie. Tym podpadł trenerowi Dariuszowi Wdowczykowi - Haitańczyk wyjechał z Polski tuż po tym, jak wrócił do treningów po urazie klatki piersiowej. Ostatecznie Guerrier wystąpił w meczach kadry, ale z Wdowczykiem też się już dogadał - ostatnie spotkanie Wisły rozpoczął w podstawowym składzie.

Copa America Centenario rozpocznie się 3 czerwca.

Więcej o: