To największy taki turniej gamingowy w Polsce. Rusza ROG Summoners Arena

Pula nagród prawie 20 tys. zł, ponad 1000 uczestników i nowoczesny sprzęt do wygrania. Startuje ROG Summoners Arena. To największe zawody gamingowe w nową odsłonę gry Teamfight Tactics (set 5.5) w Polsce. Wziąć udział w nich może każdy - zapisy trwają do 26 września.

Największa liczba uczestników i pula nagród w kraju podczas zawodów w grę Teamfight Tactics (set 5.5). Dodatkowo nowoczesny sprzęt do wygrania - laptop ROG Strix SCAR 15, setki godzin streamingów z rozgrywek czy znani komentatorzy.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Pierwsza edycja Turnieju ROG Summoners Arena organizowanego przez ASUS Republic of Gamers, to zawody, które zasługują na uwagę nie tylko fanów gry Teamfight Tactics, ale także całego polskiego środowiska esportowego. Udział w nich może wziąć każdy. Czeka aż 1024 miejsca dla uczestników, dlatego szansę mają  także mniej doświadczeni gracze. Wystarczy się bezpłatnie zarejestrować do 26 września na stronie: rogtftarena.friendlyfire.pl/.

Plac Honorowy przed Spodkiem w Katowicach. Kolejki podczas Intel Extreme Masters 2019Kibice wrócą do Spodka. Zmiany w regulaminie imprezy

Jak podkreślają organizatorzy, ROG Summoners Arena to z jednej strony zabawa, ale także projekt aktywujący dla coraz większego i znaczącego środowiska e-sportu. - ASUS Republic of Gamers to nie tylko sprzęt, to społeczność. Od ponad 15 lat pod szyldem Republic of Gamers nie tylko tworzymy sprzęt z myśląo graczach, ale również realizujemy różne projekty skierowane do tej stale rosnącej grupy, w tym projekty e-sportowe. Stąd właśnie turniej ROG Summoners Arena, jako ukłon w kierunku fanów Team Fight Tactics i naszej marki, a dodatkowo okazja do zgarnięcia świetnego laptopa, który na pewno pomoże w e-sportowym rozwoju - mówi Marcin Czech z ASUS Polska.

Piękna akcja w ESL Mistrzostwach Polski!Lepiej tego nie dało się zrobić. Piękna akcja w ESL Mistrzostwach Polski! [WIDEO]

Miesiąc rozgrywek, streamingów i znane nazwiska

Cały turniej potrwa miesiąc. Między 27 września a 1 października odbywać będą się otwarte kwalifikacje, między 7 a 17 października faza finałowa, a wielki finał rozegrany zostanie 27 października.

Od fazy pucharowej (ćwierćfinały) prowadzone będą streamingi na żywo. Dzięki temu każdy będzie mógł podejrzeć zmagania najlepszych graczy i kibicować im

w czasie rzeczywistym. Dołączyć do nich będzie można na stronie turnieju rogtftarena.friendlyfire.pl/. W ramach realizacji transmisji i komentarzy, przygotowane zostanie specjalne studio, a wśród komentatorów pojawią się znane w środowisku nazwiska - Maciej „Kezman" Gramacki oraz Wojtek „simplywojtek" Cetner.

Kylian Mbappe na okładce FIFY 22Wszyscy kochają soundtrack w FIFIE. Jakie piosenki tym razem usłyszymy?

Więcej o: