Polska drużyna na podium turnieju Call of Duty! Gra przekroczyła magiczną barierę

Call of Duty: Warzone zakończyło kolejny turniej, w którym wystartowało siedem grup z Polski. Najwyższe miejsca z siedmiu ekip zajęły drużyny Mateusza "PAGO" Pągowskiego i Jakuba "Lothara" Szygulskiego oraz Piotra "Izaka" Skowyrskiego i Pawła "saja" Pawelczaka. Drużyny zakończyły turniej kolejno na trzecim i czwartym miejscu.

Call of Duty: Warzone to najnowsza wersja gry wydana przez Activision. Darmowy FPS pobił wszelkie rekordy użytkowników, którzy wzięli udział w rozgrywce. 20 marca gra przekroczyła kolejną barierę 30 milionów graczy. Wraz ze wzrostem popularności gry, rozpoczęto organizację turniejów. W Twitch Rivals udział wzięły ekipy z Polski, które walczyły o nagrodę 100 tys. dolarów.

Call of Duty po pierwszych rozgrywkach Twitch Rivals, "PAGO" i "Lothar" na podium

Początkowo ekipa Pągowskiego i Szygulskiego nie radziła sobie najlepiej, drużyna zajmowała 27. miejsce. Jednak finalnie trzecie miejsce podium gracze wywalczyli, wygrywając pięć z sześciu rywalizacji. W czterech z nich zdobyli ponad czterdzieści eliminacji. W rolę trenera składu wcielił się turecki streamer Kivanc "Vvassago" Hallacli.

Na czwartym miejscu, turniej zakończyła drużyna utworzona przez "Izaka" oraz "Saja". Wraz z graczami Emeritos Banditos, zawodnicy w późniejszych fazach rozgrywek wygrali cztery mecze. Gracze zdobyli w nich kolejno dwadzieścia dziewięć, trzydzieści, trzydzieści jeden i trzydzieści pięć zabójstw.

Dla pierwszych trzech polskich drużyn w klasyfikacji przewidziano nagrody finansowe. Zajmująca trzecie miejsce drużyna "PAGO" i "Lothara" otrzymała 11,1 tys. dolarów, "Izak" i "Sajo" otrzymali pulę 5100 dolarów, natomiast team Katarzyny "UrQueeen" Jajugi dostał 600 dolarów. Główną nagrodą turnieju była pula 100 tys. dolarów.