"Bild": Manuel Neuer nie przedłuży kontraktu z Bayernem. Jest kandydat do pozyskania Niemca

"Bild" zwraca uwagę na nieporozumienia między Manuelem Neuerem a działaczami Bayernu Monachium. Zdaniem dziennikarzy niemieckiej gazety, bramkarz może latem opuścić zespół aktualnych mistrzów Niemiec.

Manuel Neuer jest związany z Bayernem Monachium kontraktem ważnym do końca czerwca 2021 roku. Niemiecki bramkarz od miesięcy rozmawia z działaczami klubu z Bawarii na temat jego przedłużenia, jednak obie strony nie są w stanie dojść do porozumienia. Jak informował "Bild", Niemiec oczekuje co najmniej trzyletniej umowy, Bayern jest skłonny podpisać ją na maksymalnie 2 lata.

Zobacz wideo Błędy, wpadki, kiksy

Zdaniem dziennikarzy "Bilda", nieporozumienia między Neuerem a działaczami stały się na tyle poważne, że bardzo trudno będzie zakończyć negocjacje powodzeniem. Niemiecki bramkarz nie jest zadowolony także z faktu, że Bayern zakontraktował Alexandra Nuebela, z którym miałby dzielić w przyszłym sezonie miejsce w bramce aktualnych mistrzów Niemiec.

Manuel Neuer opuści latem Bayern Monachium?

Według "Bilda" Neuer nie przedłuży kontraktu z Bayernem. Z tego powodu działacze klubu z Monachium są skłonni przyjąć latem oferty za niemieckiego bramkarza. Zdaniem dziennikarzy Neuer mógłby przenieść się do Chelsea, która mogłaby być zainteresowana zastąpieniem Kepy Arrizabalagi, będącego jednym z najsłabszych punktów angielskiej drużyny.

Manuel Neuer rozegrał w tym sezonie 37 meczów, w piętnastu z nich nie wpuścił ani jednej bramki. Obecnie Bundesliga, podobnie jak większość europejskich lig, została wstrzymana z powodu pandemii koronawirusa. "Bild" podał także informację, jakoby najsilniejsze kluby ligi niemieckiej, w tym Bayern, miały zrezygnować z części zysków finansowych, na rzecz dofinansowania słabszych drużyn.

Więcej o: