W 24 godziny dołączyło sześć milionów graczy! Pierwsze turnieje po premierze Call of Duty trwają

Esport planuje kolejne rozgrywki. Od premiery "Call of Duty: Warzone" minęło dziesięć dni, a już ruszył pierwszy z planowanych turniejów - "Code Green". Organizowane są także następne rozgrywki. Udział w turniejach wezmą między innymi zespoły Ninja, Nadeshot i summ1g.

Esport po przejściu na system online, nie może narzekać na brak zainteresowania. "Code Green", czyli pierwszy turniej "Call of Duty: Warzone" ruszył w czwartek 19 marca. Od wczoraj średnia osób, którzy śledzą rozgrywki, wynosi ponad 281 tys. widzów. Do zgarnięcia jest nagroda w wysokości 50 tys. dolarów. Jednak to nie koniec rywalizacji, jaką cieszy się legendarny FPS.

Zobacz wideo >>Czy esport powinien być na igrzyskach? Damian Janikowski ma swoje zdanie>>

"Call of Duty: Warzone" - produkcja doliczyła się 15 milionów graczy

Od premiery "CoD: Warzone" minęło kilka dni, jednak darmową produkcją zainteresowało się 15 milionów osób. Turnieje online są tak chętnie oblegane, szczególnie dlatego, że jest o co grać. Wciąż trwają rozgrywki "Code Green", a już dzisiaj rusza następny turniej przygotowany przez "100 Thieves: Warzone from home". W rozgrywkach biorą udział głównie znani streamerzy, profesjonalni gracze Call of Duty oraz influencerzy.

Do wygrania są pieniądze w wysokości 100 tys. dolarów, jednak cała pula zostanie podzielona. Organizatorzy zdecydowali połowę kwoty oddać na wskazany przez zwycięzcę cel charytatywny. Druga część zostanie rozdana osobom na Twitchu, które będą śledzić zmagania ulubieńców. O udziale w turnieju zadeklarował m. in. Matthew "Nadeshot" Haag.

W następnym tygodniu fanów esportu czekają dwa wydarzenia związane z Call of Duty. Zaczyna się od turnieju zorganizowanego przez Daniela "KEEMSTARA" Keema, pod nazwą #WarZoneWednesdays. W inicjatywie wezmą udział znani streamerzy, tacy jak Jaryd "summit1g" Lazar czy Tyler "Ninja" Blevins. Dla zwycięzcy jest przewidziana nagroda w wysokości 20 tys. dolarów. 

"CoD: Warzone" w ramach Twitch Rivals wystartuje 25-26 marca. Będzie to pierwszy turniej zorganizowany w trzech regionach, także w Europie. Rywalizacja została podzielona na dwa etapy, w pierwszy dzień odbędzie się turniej solowy. Drugiego dnia natomiast zaplanowano starcia drużynowe. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.