Jeden z największych turniejów e-sportowych bez udziału publiczności! Do Katowic miało przyjechać 170 tysięcy widzów

IEM 2020, międzynarodowy turniej e-sportowy w Katowicach, zostanie przeprowadzony bez udziału publiczności. Taką decyzję, w związku z epidemią koronawirusa, podjął wojewoda śląski.

Największa impreza e-sportowa w Polsce i jedna z największych w Europie, Intel Extreme Masters 2020 odbędzie się bez udziału publiczności. Rywalizacji e-sportowców w Katowicach nie zobaczy na żywo nikt ze 170 tysięcy widzów, którzy wykupili lub mieli wykupić bilety (takiej frekwencji spodziewali się organizatorzy). Tak zdecydował Wojewoda Śląski.

Zobacz wideo Ilu ludzi oglądało esportowe mistrzostwa świata? Nie uwierzycie, tak samo jak Janikowski

Jeden z największych turniejów e-sportowych bez udziału publiczności! Do Katowic miało przyjechać 170 tysięcy widzów

Jeszcze kilka godzin temu informowano, że turniej odbędzie się z udziałem widzów, ale przed wejściem do hali, w której będzie rozgrywany, każdy zostanie poddany specjalistycznej kontroli. Takie zapewnienia nie wystarczyły Wojewodzie, który w związku z epidemią koronawirusa obawia się o zdrowie osób, które miały oglądać IEM na żywo.

ESL Polska informuje, że brak udziału publiczności nie wpłynie na harmonogram imprezy. Rozgrywki odbędą się zgodnie z pierwotnym planem - w dniach 28.02 - 01.03.

Więcej o: