Sport.pl

Jeden z największych turniejów e-sportowych bez udziału publiczności! Do Katowic miało przyjechać 170 tysięcy widzów

IEM 2020, międzynarodowy turniej e-sportowy w Katowicach, zostanie przeprowadzony bez udziału publiczności. Taką decyzję, w związku z epidemią koronawirusa, podjął wojewoda śląski.

Największa impreza e-sportowa w Polsce i jedna z największych w Europie, Intel Extreme Masters 2020 odbędzie się bez udziału publiczności. Rywalizacji e-sportowców w Katowicach nie zobaczy na żywo nikt ze 170 tysięcy widzów, którzy wykupili lub mieli wykupić bilety (takiej frekwencji spodziewali się organizatorzy). Tak zdecydował Wojewoda Śląski.

Zobacz wideo Ilu ludzi oglądało esportowe mistrzostwa świata? Nie uwierzycie, tak samo jak Janikowski

Jeden z największych turniejów e-sportowych bez udziału publiczności! Do Katowic miało przyjechać 170 tysięcy widzów

Jeszcze kilka godzin temu informowano, że turniej odbędzie się z udziałem widzów, ale przed wejściem do hali, w której będzie rozgrywany, każdy zostanie poddany specjalistycznej kontroli. Takie zapewnienia nie wystarczyły Wojewodzie, który w związku z epidemią koronawirusa obawia się o zdrowie osób, które miały oglądać IEM na żywo.

ESL Polska informuje, że brak udziału publiczności nie wpłynie na harmonogram imprezy. Rozgrywki odbędą się zgodnie z pierwotnym planem - w dniach 28.02 - 01.03.

Więcej o:
Komentarze (27)
Jeden z największych turniejów e-sportowych bez udziału publiczności! Do Katowic miało przyjechać 170 tysięcy widzów
Zaloguj się
 • fryderykus

  Oceniono 16 razy 16

  sory ale mamy 27 lutego...czyli jutro jest IEM...? i co te 170 tys nagle zrezygnuje z przyjazdu? przeciz od miesiaca sie trąbi że koronawirus bedzie takze w PL, taka decyzja na 1 dzien przed impreza to skandal i organizacyjny koszmar...a kibice i tak przyjada ale beda rozsiewac koronawirusa po barach z FV....

 • siemion_2

  Oceniono 8 razy 8

  O ile samą decyzję jestem w stanie jeszcze jakoś od biedy zrozumieć (lepiej dmuchać na zimne), o tyle ręce opadają jeśli chodzi o moment jej podjęcia (na niecały dzień przed początkiem fazy otwartej dla publiczności). Spora część kibiców na 100% jest już w Katowicach, wielu zapewne dowie się o całej sytuacji jutro pod Spodkiem. Jeśli ktoś ma coś roznosić, to i tak rozniesie, wprawdzie na mniejszą skalę, ale jednak.

  Jedna rzecz, która mocno mnie w tym wszystkim zastanawia to to, że władze lokalne ponoć wiele razy zapewniały w ostatnich dniach, że impreza jak najbardziej może odbyć się przy udziale publiczności. I teraz bądź tu człowieku mądry...

 • polsz

  Oceniono 7 razy 1

  debilny pomysł. Czy wszystkie imprezy w Polsce będą bez publiczności? Kiedy wojewoda zamknie kina, teatry, centra handlowe? Zawiesi transport publiczny? Zamknie zakłady pracy?

 • wiejski.empedokles

  0

  Dlaczego wojewodowie nie zamkną galerii handlowych skoro tłumy są tak niebezpieczne. Tylko we Wrocławiu Arkady, Dominikańska, Wroclavia i dworzec (wszystkie przybytki w promieniu kilometra) mają dziennie nie wiele skromniejszy przerób ludzi ze świata; plus turbo-rodzinne weekendy na Bielanach. I co? I nic. A zgadnijcie gdzie robią zakupy pracownicy szpitali, gdzie leżą podejrzani i żołnierze, którzy ich pilnują (nie używają ani rękawic ani ochraniaczy na obuwie, bo żołnierz nie ma takiego obowiązku, rozprzestrzeniają z wewnętrznego cały syf na jednostkę) bo kwarantanną w Polsce objęty jest pacjent a nie lekarz, pielęgniarka i salowa.

 • baxter21

  Oceniono 12 razy 0

  Sorry - ale jakaś impreza z gierkami komputerowymi w dziale sport ????? Kolejny raz żenada

 • sselrats

  Oceniono 4 razy 0

  Ale dlaczego Urzad Wojewodzki pisze o tym na mediach USA?

 • xyz_xyz1

  Oceniono 3 razy -1

  Zadam pytanie:
  - Dlaczego jeszcze nie ma w Polsce stanu wyjątkowego? W końcu są przesłanki do jego ogłoszenia
  - Dlaczego nie zamknięto granic i nie zakazano opuszczania miejsca zamieszkania? Przecież wszelkie przemieszanie się tylko zwiększa prawdopodobieństwo tak zarażania jak i rozniesienia zarazy.
  - Dlaczego cały czas są czynne centra handlowe i markety? Przecież przez nie przewija się tysiące osób dziennie czyli to idealne miejsce na ognisko zarazy. Powinny zostać zamknięte do odwołania a sprzedaż podstawowych produktów odbywać się jedynie w normowanych sklepach przy zachowaniu maximum środków bezpieczeństwa.
  - Dlaczego nie pozamykano szkól czy przedszkoli?
  - Dlaczego funkcjonują normalnie wszystkie miejsca uzyteczności publicznej jak np. biblioteki czy tez kina teatry? Przeciez to jest proszenie sęe o kłopoty.
  - Dlaczego nie nakazuje się chodzić w maseczkach a w budynkach urzędów obsługa ograniczona nie jest do absolutnego minimum

 • szlag_mnie_trafi

  Oceniono 5 razy -3

  "IEM", "e-sportowy" - a może tak po ludzku?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX