Pierwszy sprawdzian dla esportowej sekcji Wisły Kraków już w ten weekend! Biała Gwiazda zagra na Poznań Game Arena 2019

Trend na tworzenie esportowych dywizji w drużynach sportów tradycyjnych trwa w najlepsze. Już w Polskiej Lidze Esportowej mogliśmy oglądać okazję występy zawodników Counter-Strike: Global Offensive w barwach Wisły Płock i Piasta Gliwice w League of Legends. Teraz przyszedł czas na nową sekcję CS:GO w jednym z najpopularniejszych polskich klubów sportowych. Zawodnikom Wisły Kraków na pierwszy sprawdzian nie przyjdzie długo czekać. Zagrają bowiem podczas WarmUp Polskiej Ligi Esportowej na PGA 2019.

Według Newzoo globalna wartość rynku esportowego w 2019 roku po raz pierwszy przekroczy 1 mld dolarów, a na świecie wirtualne rozgrywki śledzi 453,8 mln widzów. Szacuję się, że liczba zainteresowanych w stosunku do poprzedniego roku wzrośnie o 15%. Według PayPal i SuperData liczba unikalnych widzów w Polsce w 2019 roku wyniesie blisko 1,5 mln.

Na wprost rywalom wyszła Wisła Kraków, która od października rusza z własną dywizją sportów elektronicznych w Counter-Strike: Global Offensive. Jednocześnie Biała Gwiazda za pośrednictwem drużyny esportowej otwiera nową platformę do komunikacji z młodymi fanami oraz pozyskuje dodatkowe wsparcie finansowe. Od niedawna swoje rozgrywki w piłkarskim symulatorze FIFA posiada także cała Ekstraklasa, co podniosło zainteresowanie esportem wśród kibiców polskich klubów piłkarskich.

Pierwszy sprawdzian tuż tuż…

Na pierwszy sprawdzian umiejętności zawodnicy Wisły Kraków nie muszą długo czekać. Zmierzą się bowiem z jednymi z najlepszych zespołów polskiej sceny CS:GO podczas WarmUp Polskiej Ligi Esportowej na PGA 2019. Zmagania, które odbędą się między 18 a 20 października będą nie tylko zapowiedzią jesiennego sezonu. WarmUp to pierwszy występ graczy dywizji CS:GO w barwach Wisły Kraków na dużych zawodach i to do tego w formie zmagań LAN, czyli przy udziale publiczności.

To niezwykłe uczucie móc tak szybko po uformowaniu nowego składu rozegrać zawody w dużej lidze i to do tego w formie offline. Będzie to dla nas nie tylko sprawdzian umiejętności, ale również pewnego rodzaju próba. Z chłopakami z zespołu znamy się nie od dziś, dlatego liczę, że w nowych barwach pokażemy na co  nas stać. Z racji, że zmagania rozgrywane będą na żywo przy udziale publiczności, serdecznie zapraszam wszystkich kibiców, których wsparcie na widowni zawsze dodaje skrzydeł całemu teamowi

- mówi Grzegorz "SZPERO" Dziamałek.

W barwach Wisły Kraków będą występowali zawodnicy adwokacika. Ekipa prowadzona przez Grzegorza “SZPERO” Dziamałka jest jednym z wiodących zespołów na polskiej scenie esportowej już od jakiegoś czasu. Wraz z Wiktorem “mynio” Krukiem, Piotrem “morelz” Taterką, Kacprem “kaper” Słomą, Grzegorzem “jedqr” Jędrasem i trenerem Krzysztofem “Boskacz” Jędrasem tworzy mocną formację, osiągając sukces na takich międzynarodowych turniejach, jak V4 Future Sports Festival w Budapeszcie.

Przybij piątkę Wiśle Kraków na PGA 2019!

Rozgrywki w trakcie Poznań Game Arena 2019 zostaną okraszone występem jednych z najlepszych polskich drużyn Counter-Strike: Global Offensive. W rozgrzewce przyjdzie nam zobaczyć takie zespoły, jak x-kom AGO, AVEZ Esports, CLEANT Mix, Together Esports, KGG czy wspomnianą Wisłę Kraków. Pierwsze mecze rozpoczną się w piątek o godzinie 13.00, a Wisła Kraków zadebiutuje na polskiej scenie esportowej CS:GO w sobotę o godzinie 10.00.

Polska Liga Esportowa stanowi jedną z kluczowych atrakcji, które czekają na wszystkich odwiedzających Poznań Game Arena. W ciągu trzech dni trwania wydarzenia miłośnicy gier komputerowych będą mogli nie tylko śledzić rozgrywki jednych z najlepszych zespołów CS:GO w kraju, ale także przetestować ponad 200 gier przedpremierowo! Co więcej, podczas PGA 2019 spotkać będzie można swoich ulubionych influencerów w specjalnej strefie przygotowanej przez Stars4Fans, wziąć udział w koncercie Epic Game Music, konferencji Game Industry Conference oraz plebiscycie CEEGA.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.