Dublet Polek w skokach narciarskich. Złoto i srebro na Uniwersjadzie

Choć Uniwersjada w Lake Placid powoli dobiega końca, to polskie skoczkinie nie zwalniają tempa. W konkursie drużynowym, w którym wzięło udział 5 zespołów, złoty medal wywalczyły Kinga Rajda i Nicole Konderla, srebro zaś przypadło Paulinie Cieślar i Annie Twardosz.

Kilka dni temu na skoczni w Lake Placid (HS 100) odbył się konkurs indywidualny, w którym także Polki zaprezentowały się z dobrej strony. Nicole Konderla wywalczyła złoto, a brązowy medal przypadł Kindze Rajdzie. O zmaganiach indywidualnych więcej pisaliśmy --> TUTAJ. Polskie zespoły świetnie spisały się też w konkursie duetów mieszanych. Adam Niżnik i Nicole Konderla byli najlepsi, a brąz wywalczyli Szymon Jojko i Kinga Rajda. 

Zobacz wideo Kamil Stoch potrzebował specjalnej zgody. Tak wygląda jego zakopiańskie królestwo

Uniwersjada. Polska dominacja w "drużynówce" pań. Dwa medale

W piątkowych zmaganiach drużynowych kobiet Polki także zgarnęły dwa krążki. Najlepsza okazała się para Kinga Rajda i Nicole Konderla. Wyprzedziły one inny polski duet - Annę Twardosz i Paulinę Cieślar. Rajda i Konderla wyprzedziły swoje koleżanki z kadry o 40,9 punktu.  Brązowy medal wywalczyły Japonki - Miki Ikeda oraz Machiko Kubota. W zawodach wzięły udział 5 ekip - za podium uplasował się drugi zespół z Japonii oraz reprezentantki Stanów Zjednoczonych.

Rajda i Konderla oddały bardzo dobre skoki w obu seriach. Rajda skoczyła 87 i 88 metrów, Konderla zaś 85,5 oraz 86 metrów. Ich łączna nota po 4 skokach wyniosła 397,9 punktu. Cieślar i Twardosz skoczyły odpowiednio po 84,5 i 80 metrów oraz 80 i 81,5 metra. To wystarczyło na srebro. Polki wyprzedziły trzecie Japonki o prawie 30 punktów. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Wyniki konkursu drużynowego pań na Uniwersjadzie:

  1. Polska 1 (Kinga Rajda, Nicole Konderla) - 397,9 pkt
  2. Polska 2 (Paulina Cieślar, Anna Twardosz) - 357 pkt
  3. Japonia 1 (Miki Ikeda, Machiko Kubota) - 327,4 pkt
  4. Japonia 2 (Fuu Shigeta, Mizuki Sato) - 263, 7 pkt
  5. Stany Zjednoczone (Cara Larson, Anna Zigman) - 217,2 pkt

Łącznie reprezentacja Polski w skokach narciarskich zdobyła już sześć medali w trakcie tegorocznej Uniwersjady. W nocy z soboty na niedzielę odbędzie się jeszcze konkurs drużynowy mężczyzn. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.