Takiego skoku jeszcze nie było! "Nieodpowiedzialny i niebezpieczny" [WIDEO]

Dwóch młodych skoczków narciarskich na obiekcie Steamboat Springs w USA postanowiło oddać niecodzienny skok. W sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy, które sugerowały, że było to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie.

Charakter dyscypliny, jaką są skoki narciarskie sprawia, że jest ona uważana za jedną z najniebezpieczniejszych. W wielu sytuacjach wystarczy niewielki podmuch wiatru, aby skoczek nie był w stanie oddać skoku i wylądować. W konsekwencji takiej sytuacji może dojść do bardzo groźnego upadku.

Zobacz wideo Wojna technologiczna w skokach narciarskich. Jak powstaje kombinezon skoczka?

Faworyt zimowego sezonu w skokach? Zdominował mistrzostwa Austrii. Dwa tytuły w jeden weekendFaworyt zimowego sezonu w skokach? Zdominował mistrzostwa Austrii. Dwa tytuły w jeden weekend

"Podwójny" skok juniorów USA

Na jeszcze wyższy poziom niebezpieczeństwa, według internautów weszło dwóch młodych skoczków narciarskich, którzy postanowili oddać wspólny skok na obiekcie Steamboat Springs w Stanach Zjednoczonych. Do nieodpowiedzialnej próby podeszło dwóch juniorów tamtejszej kadry, a nagranie pojawiło się na profilu Steamboat Springs Winter Sports Club.

Obaj zawodnicy usiedli na belce i trzymając się za rękę ruszyli w dół. Internauci zgodnie przyznali, że największe niebezpieczeństwo stanowił fakt, iż skoczkowie jedną z nart trzymali na torze, zaś drugą na igielicie.

Drugie dno rewolucji w skokach? Drugie dno rewolucji w skokach? "Fakty TVN mogą mieć przewagę nad Wiadomościami TVP"

W połowie rozbiegu zawodnicy puścili się, po czym wyszli z progu. Na szczęście nic groźnego się nie stało i obaj bezpiecznie wylądowali. Do filmiku został dodany podpis "Legendarny".

Więcej o: