Skoki tylko dla zaszczepionych! Ważna decyzja przed PŚ w Wiśle i Zakopanem

- Na 99 procent będzie tak, że na trybunach w Wiśle i Zakopanem będą mogły pojawić się wyłącznie osoby w pełni zaszczepione. Decyzję podjęliśmy w konsultacji z lekarzami - powiedział Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty.

Najbliższy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpocznie się w weekend 18-19 listopada w Niżnym Tagile. Kluczowym punktem tego sezonu będą Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 w Pekinie, które rozpoczną się 4 lutego i potrwają do 20 lutego. Skoczkowie powalczą o medale indywidualne na skoczni normalnej i dużej. Skoczkowie wezmą też udział w mistrzostwach świata w lotach w Vikersund (11-13 marca), a zwieńczeniem zmagań będzie weekend na skoczni Letalnica w Planicy (25-27 marca).

Zobacz wideo Wojna technologiczna w skokach narciarskich. Jak powstaje kombinezon skoczka?

Ważna decyzja Polskiego Związku Narciarskiego. W Wiśle i Zakopanem na trybuny wejdą tylko osoby zaszczepione

Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego rozmawiał z portalem WP Sportowe Fakty przed rozpoczęciem nowego sezonu Pucharu Świata. Polska będzie gościła najlepszych skoczków na świecie najpierw w Wiśle (4-5 grudnia), a później w Zakopanem (15-16 stycznia). Polska federacja podjęła ważną decyzję z perspektywy kibiców. "Na 99 procent będzie tak, że na trybunach w Wiśle i Zakopanem będą mogły pojawić się wyłącznie osoby w pełni zaszczepione. Decyzję podjęliśmy w konsultacji z lekarzami. Nie chcemy mieć zamieszania z biletami i będziemy sprzedawać wejściówki tylko zaszczepionym kibicom, których obostrzenia nie powinny dotyczyć" - powiedział.

Polscy skoczkowie zaszczepili się przeciwko koronawirusowi w maju tego roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. "Mieliśmy w kadrze jedną sceptyczną osobę, ale udało się ją przekonać po przedstawieniu wszystkich argumentów. Ostatni rok z powodu testów był dla nas bardzo trudny" - mówił wówczas Adam Małysz, dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Taka decyzja PZN sprawia, że nie będą respektowane negatywne wyniki testów na COVID-19.

Polski Związek Narciarski w przyszłym tygodniu przedstawi zasady sprzedaży wejściówek na konkursy Pucharu Świata w Wiśle i Zakopanem, a sprzedaż oficjalnie ruszy 21 października tego roku. Podczas obu "polskich" weekendów zostaną rozegrane kwalifikacje i dwa konkursy - indywidualny oraz drużynowy. Obecnie trybuny na wydarzeniach sportowych rozgrywanych na otwartym obiekcie mogą zapełnić się maksymalnie w połowie.

Więcej o: