Sensacyjna decyzja Stefana Horngachera. Gwiazda skoków odsunięta!

Trener niemieckich skoczków narciarskich Stefan Horngacher podjął niespodziewaną decyzję przed rozpoczęciem nadchodzącego sezonu. Austriak zrezygnował z mistrza świata i medalisty olimpijskiego Richarda Freitaga, dla którego nie znalazło się miejsce w kadrze A.

Poprzedni sezon dla Richarda Freitaga nie był udany. 30-latek wystąpił jedynie w niemieckich zawodach 69. Turnieju Czterech Skoczni, a jedyne punkty zdobył w Garmisch-Partenkirchen, gdzie zajął 27. miejsce. Poza tym występował przede wszystkim w zawodach w Pucharze Kontynentalnym.

Zobacz wideo Wojna technologiczna w skokach narciarskich. Jak powstaje kombinezon skoczka?

Horngacher wyjaśnia powody swojej decyzji

Cytowany przez "Augsburger Allgemeine" trener niemieckich skoczków wyjaśnił powody swojej decyzji. - Trenuje z Christianem Winklerem. Wszystko przebiega dobrze, ale brakuje mu takiego kopa. Dokładnie o formę trzeba jednak pytać samego Richarda, ponieważ ja z nim dawno nie trenowałem. Na ten moment nie jest brany pod uwagę do kadry A - powiedział Stefan Horngacher.

Jeszcze kilka lat temu Richard Freitag był jednym z najlepszych skoczków narciarskich na świecie. Szczególnie udany był dla niego sezon 2017/2018, kiedy to rywalizował o najwyższe cele z Kamilem Stochem. Ostatecznie to jednak Polak triumfował zarówno w Turnieju Czterech Skoczni, jak i w Pucharze Świata.

Bogata w trofea kariera

Przez całą karierę Freitag zgarnął wiele trofeów. Podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu sięgnął po srebro w rywalizacji drużynowej. W 2015 i 2019 roku zdobywał złote medale mistrzostw świata, odpowiednio w drużynie mieszanej i rywalizacji zespołowej. W indywidualnych startach największy sukces osiągnął na mistrzostwach świata w Oberstdorfie, gdzie sięgnął po brąz. Zajął także drugie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ w 2018 roku.

Richard Freitag 23 razy stawał na podium w konkursach zaliczanych do Pucharu Świata. Ośmiokrotnie zajmował pierwsze miejsce (po raz ostatni w Engelbergu w 2017 roku), 12 razy był drugi, a trzykrotnie był trzeci. W Turnieju Czterech Skoczni najlepiej sobie poradził w sezonie 2014/2015, kiedy to był szósty.

Więcej o: