Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów. Polska ucieka po niesamowitym konkursie

Konkurs Pucharu Świata w Titisee-Neustadt był drugim najlepszym występem polskich skoczków w historii. Łącznie reprezentanci Polski zdobyli 268 punktów i umocnili się na prowadzeniu w Pucharze Narodów.

To był doskonały konkurs dla polskich fanów skoków narciarskich. Kamil Stoch po zwycięstwie w Turnieju Czterech Skoczni nadal zwycięża, a jego koledzy dzielnie dotrzymują mu kroku. Trzeci był Piotr Żyła, piąty Andrzej Stękała, siódmy Dawid Kubacki, a jedenasty Jakub Wolny.

Zobacz wideo

Polacy powiększają przewagę

Tylko Stoch i Żyła dołożyli do klasyfikacji Pucharu Narodów 160 punktów. Dobre skoki w Titisee-Neustadt pozwoliły naszej kadrze umocnić się na prowadzeniu w tej klasyfikacji. Aż 142 punkty tracą do Polaków Norwedzy. Tutaj cenne 82 punkty za drugie miejsce zdobył Halvor Egner Granerud.

Kamil StochPolacy zdominowali zawody w Titisee-Neustadt. Fenomenalny skok Stocha!

Na najniższym stopniu podium z dużą przewagą nad Austriakami znajdują się Niemcy. Najlepszym skoczkiem z kraju naszych zachodnich sąsiadów w dzisiejszym konkursie był Markus Eisenbichler, który zajął czwartą pozycję. Przeciętnie spisali się za to Austriacy, którzy nie odrabiali w sobotę strat. Zaledwie dziewiąty był Stefan Kraft.

Dalsze miejsca okupują Słoweńcy i Japończycy. Co ciekawe, tylko dwóch Słoweńców mogliśmy podziwiać w finale konkursu. Tę dwójkę i kolejne zespoły dzieli przepaść. Rosjanie tracą już ponad 700 punktów do kolejnego zespołu. Nic dziwnego, bowiem żaden z ich reprezentantów nie zdobył dzisiaj punktów, w przeciwieństwie do Kanadyjczyków, Estończyków czy Finów, którzy, tak czy owak, nie mogą być zadowoleni z odległego dziewiątego miejsca w klasyfikacji. Krajowi, w którym urodzili się tacy zawodnicy jak Janne Ahonen czy Matti Nykänen taka pozycja po prostu nie przystoi.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach. Kamil Stoch odrabia straty!Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach. Kamil Stoch odrabia straty!

Klasyfikacja Pucharu Narodów 2020/21 po pierwszym konkursie w Titisee-Neustadt:

 1. Polska - 2286 pkt
 2. Norwegia - 2144
 3. Niemcy - 1933
 4. Austria - 1353
 5. Słowenia - 1047
 6. Japonia - 979
 7. Rosja - 234
 8. Szwajcaria - 200
 9. Finlandia - 104
 10. Kanada - 100
 11. Estonia - 34
 12. Włochy - 8
 13. Czechy - 6
 14. Bułgaria - 3
 15. USA - 3
 16. Francja - 0

Lotnisko Barajas w Madrycie podczas burzy Filomena"Filomeno, pozwól nam grać!". Hiszpania walczy z zimą stulecia, piłkarze jak marionetki

Więcej o: