Niepokojący obrazek po kapitalnym skoku Stękały. Polak mocno to odczuł [WIDEO]

Tuż po fenomenalnym skoku w pierwszej serii Andrzej Stekała miał duże problemy z chodzeniem. Skoczek mocno odczuł kapitalny lot na 143,5 metra. Mimo to w drugiej serii zdołał oddać skok i Polak wywalczył najlepszy wynik w karierze!

Pierwsza seria konkursowa była dość loteryjna i wiatr często zmieniał swój kierunek. Na dobre warunki i dość wysoką belkę trafił Andrzej Stękała, który w pierwszej serii poleciał aż 143,5 metra i dostał bardzo dobre noty. Niestety, tuż po wylądowaniu skoczek mocno utykał i ledwo doszedł do ławki, na której można zmienić obuwie. 

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

Problemy Stękały po kapitalnym locie

Jak poinformował Dominik Formela ze skijumping.pl, który jest na skoczni Stękała po pierwszej serii pojechał do "miasteczka skoczków" razem z fizjoterapeutą Łukaszem Gębalą. Informacje z obozu polskiej kadry są jednak takie, że Stękała będzie startował w II serii. W przeszłości podobne problemy miał np. Kamil Stoch, który po dalekich lotach też odczuwał ukłucie. Nie miało to jednak żadnego przełożenia na późniejsze problemy ze zdrowiem. - Jest okej - przekazał nam lakonicznie Adam Małysz po pierwszej serii. 

Po pierwszej serii Andrzej Stękała zajmował piąte miejsce i do pierwszego Dawida Kubackiego tracił 4,6 pkt. W drugiej serii Polak poleciał 134 metry i wystarczyło mu to do zajęcia piątego, najwyższego miejsca w karierze. 

Więcej informacji po II serii.

Więcej o:
Copyright © Agora SA