Wielka fuzja w PlusLidze! Nowe miejsce na siatkarskiej mapie Polski

To koniec Cuprum Lubin w PlusLidze! A przynajmniej w obecnym kształcie i pod obecną nazwą. Po przeszło 10 latach występowania w najwyższej klasie rozgrywkowej Cuprum "wyprowadza się" z Lubina i w ramach fuzji przenosi do Gorzowa Wielkopolskiego. Tak oto narodził się Cuprum Stilon Gorzów Wielkopolski.

Temat przenosin Cuprum z Lubina do Gorzowa Wielkopolskiego był żywy już od kilku tygodni. Miasto Lubin przestało bowiem wspierać klub finansowo, a to zagroziło całej jego egzystencji. Kibice zespołu z Dolnego Śląska zdążyli jeszcze w końcówce minionego sezonu ligowego zaprotestować przeciwko takiemu scenariuszowi. Nie zatrzymali jednak maszyny, która ruszyła, a dziś oficjalnie dotarła do mety.

Zobacz wideo Oto plany transferowe Jagiellonii

Cuprum Lubin definitywnie połączył się na zasadzie fuzji ze Stilonem Gorzów Wielkopolski, klubem występującym w ubiegłym sezonie na trzecim poziomie rozgrywkowym. Potwierdził to w specjalnym oświadczeniu zarząd klubu już nie z Lubina. Nazwa nowo utworzonej drużyny to Cuprum Stilon Gorzów S.A. Jak to dokładnie będzie wyglądać?

Cuprum czeka przeprowadzka i zawodników też

"Klub będzie miał siedzibę w Gorzowie Wlkp, a mecze domowe rozgrywane będą w Hali Sportowo-Widowiskowej Arena Gorzów. Od sezonu 2024/2025 będziemy dysponować pierwszym zespołem grającym w najwyższej klasie rozgrywek, drugim zespołem będącym zapleczem i rozgrywającym mecze na poziomie II Ligii oraz Akademią Siatkówki skupiającą najmłodszych adeptów tej dyscypliny" - czytamy w oficjalnym komunikacie. Oznacza to, że wszyscy zawodnicy Cuprum Lubin z kontraktami na kolejny sezon, przenoszą się go Gorzowa wraz ze wszystkim innym. 

W oświadczeniu czytamy też, że powodem fuzji jest w rzeczy samej rezygnacja miasta Lubin z dalszego finansowania klubu. Decyzję zatwierdziły już także władze samej PlusLigi na spotkaniu z prezesami drużyn z Lubina oraz Gorzowa Wielkopolskiego. Tym samym siatkarski najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce powraca do jednej ze stolic województwa lubuskiego po 23 latach, jako że Stilon ostatni raz występował w nim w sezonie 2000/2001. Zgodnie z informacjami podawanymi przez portal gorzówwielkopolski.naszemiasto.pl, miasto Gorzów dołoży do siatkówki w tym mieście 1,2 mln zł w tym roku oraz 2,4 mln zł w przyszłym.

Czy Cuprum Stilon Gorzów utrzyma się w PlusLidze?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.