"Niesamowite rzeczy się tutaj dzieją" - komentator już myślał, że Polacy przegrali tę akcję

Jakub Popiwczak, libero reprezentacji Polski uratował arcytrudną piłkę w wygranym przez Polaków 3:1 meczu Ligi Narodów z USA.
Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

To była akcja w czwartej partii, przy prowadzeniu Polaków 2:1 w setach i 10:9. Po zagrywce Amerykanów, atak Mateusza Bieńka został podbity i doszło do długiej wymiany, w której oba zespoły nie skończyły kilku kontrataków - m.in. dwa ataki Kamila Semeniuka dobrze bronił libero Amerykanów - Erik Shoji. Wreszcie mocno z lewego skrzydła po przekątnej uderzył Torey Defalco. Upadając podbił piłkę Semeniuk, ale ta leciała już na stronę rywali. Podbiegł do niej jeszcze libero biało-czerwonych Jakub Popiwczak i zdołał przebić ją na stronę Polaków, nie popełniając błędu, bo ominął antenkę.

Nikola Grbić, Australia - Polska, siatkówka, reprezentacja PolskiNikola Grbić zaczyna skreślać zawodników. Mówi wprost. "Parę bolesnych wyborów"

"Niesamowite rzeczy się tutaj dzieją"

Akcja zakończyła się nieudanym atakiem Defalco i to Polacy zdobyli punkt. - To już jest chyba po akcji. Jeszcze się udało przebić jakimś cudem. Niesamowite rzeczy się tutaj dzieją - emocjonował się Tomasz Swędrowski, komentator Polsatu Sport.

Polacy wygrali z Amerykanami 3:1 (21:25, 25:23, 26:24, 25:22). Relację z meczu można przeczytać tutaj.

Australia - Polska, Liga Narodów siatkarzy, reprezentacja PolskiGrbić patrzył na Polaków i się uśmiechał. Ale ma problem. Ten sam co Heynen

Dzięki temu zwycięstwie biało-czerwoni znów są wiceliderami Ligi Narodów. Mają 21 punktów - tyle samo co prowadzący Francuzi. Teraz biało-czerwoni zagrają w Gdańsku z Iranem. Mecz odbędzie się 5 lipca.

Więcej o: