"Polska już wybrała trenera siatkarzy". "La Gazetta dello Sport" się pospieszyła. Prezes PZPS odpowiedział

Reprezentacja Polski siatkarzy w końcu doczeka się nowego selekcjonera. Jak informuje włoski dziennik "La Gazetta dello Sport" ma nim zostać Nikola Grbić. To jednak niepotwierdzone i według naszych źródeł nieprawdziwe informacje.

Reprezentacja Polski siatkarzy od początku września pozostaje bez selekcjonera. Po zakończonych zdobyciem brązowego medalu mistrzostwach Europy z tego stanowiska zrezygnował Vital Heynen, więc PZPS był zmuszony do rozpisania konkursu. Ten jednak musiał poczekać na wybranie nowych władz związku.

Zobacz wideo Co się dzieje z polskimi skoczkami? "Jest bardzo dużo powodów do niepokoju"

Dopiero pod koniec września nowym prezesem PZPS został wybrany Sebastian Świderski i do jego głównych zadań na początku kadencji było znalezienie nowych trenerów zarówno do kadry mężczyzn jak i kobiet. Konkursy zostały zorganizowane, a termin przesyłania zgłoszeń upłynął pod koniec listopada.

Kluczowe decyzje PZPS ws. nowego trenera reprezentacji. Znamy nazwiskaKluczowe decyzje PZPS ws. nowego trenera reprezentacji. Znamy nazwiska

La Gazetta dello Sport: Polska ma mieć nowego trenera

Od samego początku faworytem do objęcia stanowiska selekcjonera naszej kadry siatkarzy był Nikola Grbić i wiele wskazuje na to, że rzeczywiście tak się stanie. Jak poinformował włoski dziennik "La Gazetta dello Sport" Serb został wybrany przez PZPS i porozumiał się już ze związkiem, a oficjalne ogłoszenie decyzji będzie miało miejsce w 2022 roku. 

Według naszych informacji dziennik się myli. Szanse Grbicia oczywiście cały czas są spore, ale nasze źródła twierdzą, że nic nie zostało jeszcze ustalone i nie wiadomo, kiedy to się wydarzy. Nie jest zatem tak, jak piszą Włosi - na razie w tej sprawie nie osiągnięto żadnego porozumienia pomiędzy obiema stronami. "Pan Gian Luca Pasini [dziennikarz LGdS] wie lepiej, niż my" - napisał nam prezes PZPS, Sebastian Świderski.

Klub Joanny Wołosz wygrał już 66. spotkanie z rzęduTo koniec! Zespół Joanny Wołosz zatrzymany! 717 dni bez porażki

Świderski z Grbiciem z sukcesami współpracował już wcześniej w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Do końca nie wiadomo jednak, czy uda się zatrudnić 48-latka, ponieważ były problemy z jego obecnym pracodawcą. Właściciel Sir Safety Perugia nie chciał się zgodzić na dzielenie obowiązków przez Grbicia nie mówiąc już oddaniu go całkowicie do reprezentacji Polski. PZPS oficjalnie nie poinformował, kiedy należy się spodziewać decyzji w sprawie. Kolejne zebrane informacje w kwestii zatrudnienia nowego trenera dla kadry polskich siatkarzy będziemy podawać w najbliższych dniach. 

Więcej o: