Jastrzębski Węgiel totalnie deklasuje rywali w LM. W niecałą godzinę!

Od bardzo pewnego zwycięstwa rozpoczął zmagania w siatkarskiej Lidze Mistrzów Jastrzębski Węgiel. Mistrzowie Polski rozbili we własnej hali bułgarski Hebar Pazardżik 3:0. Mecz trwał zaledwie 56 minut, a Bułgarzy zdołali w nim zdobyć tylko 41 punktów.

Jastrzębski Węgiel jest faworytem do zwycięstwa w grupie A, gdzie oprócz mistrza Polski i bułgarskiego Hebaru są także niemiecki VfB Friedrichshafen oraz belgijski Knack Roeselare. Już pierwszy mecz, z Hebarem Pazardżik, był prawdziwym pokazem siły drużyny Andrei Gardiniego.

Jastrzębski Węgiel rozbił Bułgarów. Rywal zdobył zaledwie 41 punktów

Mimo braku podstawowego atakującego, kontuzjowanego Francuza Stephena Boyera (będzie pauzował około dwóch miesięcy), Jastrzębski Węgiel nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem bułgarskiego rywala.

Zastępca Boyera, Czech Jan Hadrava, potwierdził z kolei przedsezonowe opinie, że może być znakomitym zmiennikiem dla mistrza olimpijskiego. Pokazał się z bardzo dobrej strony przeciwko drużynie, której liderami są doświadczeni Bułgarzy - Todor Aleksiew czy Teodor Salparow.

Już pierwszy set w Jastrzębiu-Zdroju zakończył się deklasacją do 11. W drugiej partii za to przez pół seta trwała wyrównana walka, ale od stanu 14:13 Jastrzębski Węgiel pozwolił rywalom na zdobycie już tylko trzech punktów, zwyciężając 25:16.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W trzecim secie mistrzowie Polski błyskawicznie osiągnęli kilkupunktową przewagę, którą tylko powiększali do końca partii i całego spotkania. Wygrali 25:15, a w całym meczu pewnie 3:0 w zaledwie 56 minut. Najlepszym zawodnikiem spotkania był wspomniany Jan Hadrava, który zdobył 14 punktów. Środkowy Jurij Gładyr dodał ich tylko o jeden mniej.

W drugiej kolejce Jastrzębski Węgiel zagra 14 grudnia na wyjeździe z Knackiem Roeselare. Już w środę z kolei do gry w Lidze Mistrzów wejdą dwaj pozostali reprezentanci PlusLigi. Projekt Warszawa zagra na wyjeździe z rosyjskim Dynamem Moskwa, a ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmie u siebie słoweński Maribor.