Transfery. Chelsea zainteresowana kupnem Lucasa Barriosa

Napastnik Borussi Dortmund Lucas Barrios znalazł się w kręgu zainteresowań Chelsea Londyn. Angielskie media podają, że włodarze The Blues chcą przeznaczyć na transfer Paragwajczyka ponad 20 milionów funtów.

Po wypowiedzi, w której Lucas Barrios zdradził, że jest zainteresowany wyjazdem do Premier League, Serie A lub Primera Division, zainteresowanie snajperem lidera Bundesligi wykazała Chelsea Londyn.

Serwis talkSPORT podaje, że The Blues od dłuższego czasu monitorują poczynania 26-letniego snajpera i poważnie zastanawiają się nad jego wykupieniem. W grę wchodzi kwota 20,4 miliona funtów.

Kilka dni temu Barrios w wypowiedzi dla Sky Sports przyznał, że szuka nowych wyzwań. - Miło słyszeć, że kluby Serie A są zainteresowane moją osobą. Zawsze byłem zafascynowany ligą włoską, ale La Liga i Premier League to rozgrywki, w których również chciałbym się spróbować - zdradza najlepszy piłkarz Borussii.

Paragwajczyk strzelił do tej pory 11 goli w 23 meczach Bundesligi i jest kluczową postacią Borussii, która jest absolutną rewelacją rozgrywek.

Barrios jednak zaznacza, że wyjazd z Niemiec nie jest jego priorytetem. - Jak na razie jestem bardzo szczęśliwy w Niemczech. Koncentruje się na jak najlepszej grze i zdobyciu mistrzostwa przez Dortmund - zakończył piłkarz, którego kontrakt z klubem z Westfalenstadion wygada dopiero w 2014 roku.

Kolejny polski akcent w Dortmundzie? Borussia chce Miroslava Klose ?

Więcej o: