Bundesliga. Klopp: To był nasz najlepszy mecz w sezonie

27:7 strzałów w meczu, 10:3 rożnych, 60 procent posiadania piłki - przy takich statysktykach zwycięstwo Borussi nad FC Koln 1:0 wydaje się dość skromne. - Pod względem jakości to był nasz najlepszy mecz - podsumował spotkanie trener zwycięskiego zespołu Jurgen Klopp.

Zobacz gol Lewandowskiego na Z Czuba TV ?

- Pierwsza połowa spotkanie przebiegała tak, jak zakładaliśmy. Kolonia pokazała, że kilka ostatnich sukcesów dodało jej pewności siebie. Zbyt rzadko wykorzystywaliśmy Roberta Lewandowskiego w środku boiska i o tym właśnie mówiłem moich zawodnikom w przerwie. Mimo to wciąż mieliśmy mnóstwo okazji. Pod względem jakości, to był nasz najlepszy mecz w sezonie. Cały czas było gorąco w polu karnym naszych rywali - podsumował mecz Klopp.

Jedynego gola w spotkaniu strzelił Robert Lewandowski. Polak trafił do bramki Kolonii w 44. minucie. Po udanej pierwszej połowie trener wymagał, żeby jego zespół nie odpuszczał i cały czas wywierał presję na rywalach - mówił trener zadowolony z kondycji, jaką po raz kolejny potwierdzili jego piłkarze.

- Ta drużyna ma kondycję najwyższej klasy. Ale na boisku najważniejsze jest to, że zawodnicy mają niekończącą się pasję do gry. Stumetrowy rajd może być decydujący nie na początku, ale na ostatnich dziesięciu metrach, kiedy już często decyduje twój charakter - mówił Niemiec, chwaląc w szczególności strzelca jedynej bramki spotkania - Roberta Lewandowskiego.

 

- Robert jest wspaniałym zawodnikiem - trener komplementował Polaka, ale i cały zespół. - Moi chłopcy stwarzali sobie okazje przez całe 90 minut - mówił zadowolony Niemiec.

Najlepiej ocenieni przez Goal.com - Piszczek i Lewandowski ?

Więcej o: