Premier League. Arsenal Londyn - Sunderland - bezbramkowy remis

Od?wie?
42
Po meczu:

Arsenal Londyn traci kolejne punkty. Podopieczni Arsene'a Wengera do lidera Manchesteru United mają trzy punkty straty. Czerwone Diabły w niedzielę zagrają z Liverpoolem.

Mimo bezbramkowego remisu Arsenalu z Sunderlandem na nudę nie można było narzekać. W barwach Kanonierów szczególnie aktywny był Samir Nasri, który często wdawał się w udane dryblingu z przeciwnikami. Jednak zawsze brakowało, albo ostatniego podania, albo lepszego strzału. W drugiej połowie Marouane Chamakh trafił w poprzeczkę. Bohaterem mógł być Andriej Arszawin. Najpierw Rosjanin był faulowany w polu karnym przez Bramble'a, jednak sędzia nie podyktował "jedenastki", a potem strzelił prawidłowego gola, którego arbiter nie uznał.

Z dobrej strony pokazał się bramkarz gospodarzy Wojciech Szczęsny. Polak w pierwszej połowie świetnie obronił strzał Sessegnona, a w drugiej m.in. Welbecka i Hendersona.

90. min. +5 Arsenal nie dał rady! Koniec meczu!

90. min. +5 I jeszcze okazja Koscielnego! Francuz głową nie trafia w światło bramki.

90. min. +4 I znowu Mignolet! Dośrodkowanie, Bendtner głową z bliska. Broni bramkarz.

90. min. Sędzia dolicza cztery minuty.

87. min. Arszawin w sytuacji sam na sam pokonuje Mignoleta! Bramka jednak nie zostaje uznana, sędzia odgwizdał spalonego. Ofsajdu nie było, błąd sędziego.

85. min. I znowu Szczęsny. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mocno strzelał jeden z piłkarzy gości, Polak przyjmuje piłkę na twarz.

84. min. Świetnie Szczęsny! Welbeck z półobrotu, było blisko!

81. min. Arszawin mógł zachować się lepiej. Rosjanin w dobrej sytuacji uderza nieczysto. Przeszkadzał mu Bramble. Powinien być rzut karny!

78. min. Al-Muhamadi za Gyana.

77. min. Rosicky zmienia Diaby'ego.

77. min. Drybling Nasriego w polu karnym, oddał piłkę Sagny, Francuz nad bramką.

75. min. Poprzeczka po strzale Chamakha!

73. min. Dobre uderzenie Nasriego z 18 metrów z rzutu wolnego. Świetnie broni Mignolet.

69. min. Zmiana w Sunderlandzie. Welbeck za Malbranque'a.

66. min. Dośrodkowanie Arszawina z rzutu wolnego, Bendtner głową nad bramką.

63. min. Doskonała okazja Arsenalu! Chamakh świetnie minął Bramble'a, wyłożył piłkę Arszawinowi, ten jednak niepilnowany strzelił prosto w bramkarza!

62. min. Chamakh wchodzi za Denilsona.

59. min. Bardzo dobra wrzutka Bardsleya, Koscielny w ostatniej chwili wybija piłkę, która zmierzała prosto do Sessegnon.

55. min. Djourou już wstał. Piłkarze wznawiają grę.

53. min. Muntari przypadkowo uderzył Djourou. Szwajcar potrzebuje pomocy medycznej. Przerwa w grze.

52. min. Aktywny Nasri wywalczył rzut rożny.

50. min. Arszawin próbuje prostopadłego podania do Bendtnera. Duńczyka uprzedza Mensah.

46. min. Rozpoczęcie drugiej połowy spotkania.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 Sędzia doliczył dwie minuty.

45. min. Sagna dośrodkowuje w pole karne, wybijają obrońcy.

40. min. Arsenal w natarciu. Bendtner z ostrego kąta, broni Mignolet.

38. min. Znowu Nasri. Tym razem uderzył za lekko po podaniu Clichy'ego.

36. min. Po rzucie rożnym z 5 metrów Bendtner próbuje uderzyć z przewrotki. Prosto w bramkarza.

35. min. Znowu świetna akcja Nasriego! W polu karnym mijał przeciwników jak tyczki, ostatecznie nie miał do kogo zagrać. Rzut rożny.

32. min. Nasri wziął ciężar gry na siebie. W środku pola minął kilku rywali, chciał zagrać na jeden kontakt z Bendtnerem, jednak napastnik Kanonierów za mocno oddał piłkę. Ta w rękach Mignolet.

28. min. Arszawin wychodził na pozycję sam na sam, ale bramkarz Sunderlandu Mignolet był szybszy.

26. min. Szarża Malbranque w polu karnym, udanie interweniuje Djourou. Nie ma nawet rzutu rożnego.

20. min. Na strzał z 25 metrów zdecydował się Wilshere. Uderzenie Anglika o kilka metrów mija bramkę gości.

17. min. Błąd Sagny, piłka trafia do Sessegnona, ten ogrywa Clichy'ego i mocno uderza. Na szczęście dla Arsenalu dobra interwencja Szczęsnego.

15. min. Od kilku minut Arsenal w ataku pozycyjnym. Na razie nic z tego nie wynika.

10. min. Dobra okazja Nasriego. Francuz uderza jednak za lekko i w środek bramki. Mignolet bez problemu chwyta piłkę.

9. min. Bendtner faulowany tuż przed polem karnym. Sędzia nie zauważył.

7. min. Długa piłka na Bendtnera. Duńczyk nie poradził sobie z obrońcami Sunderlandu.

3. min. Pierwsza interwencja Szczęsnego. Pewnie łapie piłkę po zagraniu Hendersona.

1. min. Arsenal rozpoczął.