Kosowo chce do FIFA. Beckenbauer pomoże

Legenda niemieckiej piłki Franz Beckenbauer został honorowym ambasadorem Kosowa i ma pomóc powstałemu niespełna trzy lata temu państwu stać się członkiem UEFA i FIFA.

W piątek Beckenbauer spotkał się z prezydentem Pacollim, przedstawicielami tamtejszej federacji piłkarskiej oraz dyplomatami. - Sport tworzy wizerunek kraju na świecie, a my chcemy go poprawić - miał powiedzieć prezydent Bahgjet Pacolli podczas spotkania z legendą niemieckiego futbolu. "Pan Beckenbauer został naszym honorowym ambasadorem za wkład w integrację naszej federacji z władzami UEFA i FIFA" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez kancelarię prezydenta. "Mamy nadzieję, że pomoże naszemu państwu, pomoże sportowi w Kosowie".

Czy Beckenbauer zdąży pomóc? Niemiec zapowiedział, że w marcu zrezygnuje z członkostwa w 22-sobowym Komitecie Wykonawczym FIFA.

Kosowo od momentu powstania starało się o wstąpienie w struktury UEFA i FIFA, ale władze obu organizacji konsekwentnie odmawiają, dopóki kraj nie zostanie członkiem ONZ.

W 2008 roku Kosowo ogłosiło swoją niepodległość, ale nie został do tej pory członkiem ONZ, bo sprzeciwia się temu Serbia. Niepodległość Kosowa uznało do tej pory 75 państw, w tym Polska, USA oraz większość państw członkowskich Unii Europejskiej.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA