Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Borussia Dortmund chce Klosego

PRZEGLĄD PRASY. Borussia Dortmund zespół aż trzech Polaków, w tym Roberta Lewandowskiego na pozycji napastnika, rozgląda się za wzmocnieniem w formacji atakującej. Na celownik rewelacyjnego lidera Bundesligi trafił niezadowolony ze swojej pozycji w Bayernie Miroslav Klose - donosi Przegląd Sportowy.
Według Przeglądu Sportowego Trener Borussi Dortmund Jurgen Klopp już planuje kadrę na nowy sezon, w którym niemal pewny już mistrz Niemiec będzie grał w Champions League. Szkoleniowiec szuka napastnika, najlepiej z doświadczeniem w Lidze Mistrzów, dlatego szefowie BVB rozpoczęli już rozmowy z Miroslavem Klose. 32-latek urodzony w Opolu nie gra za wiele w Bayernie, a jego kontrakt kończy się już w czerwcu, a by znaleźć się kadrze Niemiec na Euro 2012, musi regularnie grać.

Klose musi pójść na spore ustępstwa. W Bayernie zarabia aż 7 mln euro. Najlepiej opłacanym zawodnikiem Borussii jest Sebastian Kehl, który dostaje 3 mln euro.

Przyjście Klosego oznaczałoby dla Roberta Lewandowskiego zyskanie kolejnego rywala do miejsca w ataku. Nie wykluczone jest jednak odejście Lucasa Barriosa.

W klubie z Dortmundu gra jeszcze dwóch Polaków - Kuba Błaszczykowski oraz Łukasz Piszczek. Średnia wieku rewelacyjnych w tym sezonie dortmundczyków nie przekracza 23 lat.

Dortmund szykuje się na mistrzowską fetę  ?