Co za asysta Kamila Jóźwiaka! "Drybling, wizja, dogranie. Wow! Ciasteczko!" [WIDEO]

Najpierw gola strzelił Krystian Bielik, a potem jeszcze asystę zaliczył Kamil Jóźwiak. I to jaką asystę! We wtorek ich Derby County - w 22. kolejce Championship - pokonało Birmingham aż 4:0.

- Ależ asysta reprezentanta Polski. Drybling, wizja, dogranie. Wow! Ciasteczko! - zachwycał się Tomasz Zieliński, komentator Eleven Sports. Ale faktycznie było się czym zachwycać, bo asysta Kamila Jóźwiaka była przedniej urody. To on w 77. najpierw minął jednym zwodem dwóch rywali i dograł piłkę w pole karne tak, że Jasonowi Knightowi pozostało tylko dostawić nogę.

Zobacz wideo Tak strzela najlepszy piłkarz świata! Gol Lewandowskiego w meczu na szczycie [ELEVEN SPORTS]

Atlantic Coast Conference championship NCAA college football gameKto wybrał te drużyny? W tym przypadku pytanie minister sportu byłoby jak najbardziej zasadne

Derby pokonało Brighton 4:0, a gol Knighta po asyście Jóźwiaka ustalił wynik meczu. Zanim jednak trafił 19-letni Irlandczyk, gola strzelił też Krystian Bielik - na 1:0, w 15. minucie (zobacz tutaj). To bardzo ważne zwycięstwo, bo zespół Polaków cały czas walczy o utrzymanie w Championship. Pokonanie Birmingham pozwoliło im jednak uciec od strefy spadkowej na trzy punkty. Kolejny mecz Derby zagra już w Nowy Rok - na wyjeździe z Sheffield Wednesday, początek o 18.30.

Zobacz piękną asystę Kamila Jóźwiaka w meczu z Birmingham

Więcej o: