Krystian Bielik

Polski piłkarz występujący na pozycji stopera bądź defensywnego pomocnika w Arsenalu Londyn. Bielik to także młodzieżowy reprezentant Polski.
Data urodzenia: 04.01.1998
Miejsce urodzenia: Konin, Polska
Wzrost: 1,89 m
Facebook: facebook.com/BielikKrystian/
Twitter: twitter.com/krystianbieiik
Instagram: instagram.com/krystianbielik/

Przebieg kariery

Krystian Bielik pochodzi z Konina, gdzie również trenował koszykówkę, ale pierwsze poważne piłkarskie kroki stawiał w juniorskich drużynach Lecha Poznań. Jednak w lipcu 2014 roku podpisał trzyletni kontrakt z Legią Warszawa. Zawodnik urodzony w 1998 roku w Koninie rozegrał jesienią w barwach "Wojskowych" sześć meczów - pięć w T-Mobile Ekstraklasie i jeden w Lidze Europy.

Arsenal

W styczniu 2015 został zawodnikiem Arsenalu. "Kanonierzy" zapłacili za niego około 2,5 mln euro. Bielik gra w drużynie młodzieżowej Arsenalu, ale szkoleniowiec pierwszej drużyny wierzy w potencjał Polaka.
- Bielik ma wszystkie potrzebne umiejętności i cechy, by zostać klasowym środkowym obrońcą. Jedyną rzeczą, której mu brakuje, jest doświadczenie na tej pozycji, bo przychodził do nas jako środkowy pomocnik. Zrobiłem z niego środkowego obrońcę, bo czułem, że jest w stanie tam grać - powiedział Arsene Wenger. Jego kontrakt z Arsenalem wygasa dopiero w czerwcu 2020 roku.

Reprezentacja

Krystian Bielik to młodzieżowy reprezentant Polski. W kadrze U-16 rozegrał trzy mecze, a w U-18 osiem spotkań, w których strzelił trzy gole.

Krystian Bielik

Copyright © Agora SA