PSG może stracić nawet pół miliarda euro. Przez konflikt Mbappe z Neymarem

Nawet 500 milionów euro może stracić PSG, jeśli nie ugasi konfliktu, który wybuchł między Kylianem Mbappe a Neymarem. Scysja między oboma zawodnikami może odbić się nie tylko w finansach, ale i wynikach sportowych mistrzów Francji.

Od początku aktualnego sezonu we francuskich mediach wiele mówi się o konflikcie Mbappe z Neymarem. Francuz latem chciał odejścia Brazylijczyka, który ostatecznie został na Parc de Princes. Sam też dolał oliwy do ognia po jednym z wrześniowych spotkań.

Zobacz wideo Skandal w ekstraklasie. "Jest na to przyzwolenie"

Konflikt Mbappe z Neymarem rozszedł się po całym klubie

Hiszpańskie El Futbolero donosi, że spór między oboma zawodnikami ma wpływ na cały klub. Szczególnie mogą ucierpieć finanse klubu z Paryża, jeżeli cała sytuacja nie zakończy się w najbliższym czasie. PSG może stracić ogromne pieniądze. Mowa o nawet 500 milionach euro. Źródła bliskie klubowi donoszą, że sponsorzy PSG mogą zacząć grozić odejściem, jeśli Mbappe i Neymar nie znajdą wspólnego języka. Podkreślają, że konflikty zdarzają się wszędzie, ale na dłuższą metę szkodzą wizerunkowi klubu. 

Hiszpanie wskazują też na aspekt sportowy. Przedłużająca się zimna wojna między oboma zawodnikami może wpłynąć na wyniki sportowe uzyskiwane przez Paryżan zarówno na podwórku ligowym, jak i europejskimi, która także wiążą się z ogromnymi przychodami. Szczególnie w Lidze Mistrzów, którą PSG od lat próbuje nieskutecznie wygrać.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ostatnim aspektem jest wartość samych zawodników. Łatka konfliktowego zawodnika może sprawić, że obaj zawodnicy będą wyceniani na mniejsze kwoty w sytuacji, w której PSG chciałoby sprzedać jednego z nich, bądź obu. To wszystko sprawia, że cała sytuacja wokół Francuza i Brazylijczyka stała się bardzo delikatna i nierozwiązanie jej w szybki i polubowny sposób może kosztować łącznie PSG utratę nawet pół miliarda euro.

A to wszystko w momencie, w którym Neymar i Mbappe notują świetne wejście w sezon. Brazylijczyk ma już 11 bramek i 8 asyst, a Francuz 11 goli na swoim koncie. Pozostaje pytanie, czy dalej będą tak skuteczni, jeśli ich spór będzie nierozwiązany w dłuższej perspektywie.

Więcej o: