• Link został skopiowany

PSG może stracić nawet pół miliarda euro. Przez konflikt Mbappe z Neymarem

Nawet 500 milionów euro może stracić PSG, jeśli nie ugasi konfliktu, który wybuchł między Kylianem Mbappe a Neymarem. Scysja między oboma zawodnikami może odbić się nie tylko w finansach, ale i wynikach sportowych mistrzów Francji.
France Soccer Champions League
Fot. Thibault Camus / AP Photo

Od początku aktualnego sezonu we francuskich mediach wiele mówi się o konflikcie Mbappe z Neymarem. Francuz latem chciał odejścia Brazylijczyka, który ostatecznie został na Parc de Princes. Sam też dolał oliwy do ognia po jednym z wrześniowych spotkań.

Zobacz wideo Skandal w ekstraklasie. "Jest na to przyzwolenie"

Konflikt Mbappe z Neymarem rozszedł się po całym klubie

Hiszpańskie El Futbolero donosi, że spór między oboma zawodnikami ma wpływ na cały klub. Szczególnie mogą ucierpieć finanse klubu z Paryża, jeżeli cała sytuacja nie zakończy się w najbliższym czasie. PSG może stracić ogromne pieniądze. Mowa o nawet 500 milionach euro. Źródła bliskie klubowi donoszą, że sponsorzy PSG mogą zacząć grozić odejściem, jeśli Mbappe i Neymar nie znajdą wspólnego języka. Podkreślają, że konflikty zdarzają się wszędzie, ale na dłuższą metę szkodzą wizerunkowi klubu. 

Hiszpanie wskazują też na aspekt sportowy. Przedłużająca się zimna wojna między oboma zawodnikami może wpłynąć na wyniki sportowe uzyskiwane przez Paryżan zarówno na podwórku ligowym, jak i europejskimi, która także wiążą się z ogromnymi przychodami. Szczególnie w Lidze Mistrzów, którą PSG od lat próbuje nieskutecznie wygrać.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ostatnim aspektem jest wartość samych zawodników. Łatka konfliktowego zawodnika może sprawić, że obaj zawodnicy będą wyceniani na mniejsze kwoty w sytuacji, w której PSG chciałoby sprzedać jednego z nich, bądź obu. To wszystko sprawia, że cała sytuacja wokół Francuza i Brazylijczyka stała się bardzo delikatna i nierozwiązanie jej w szybki i polubowny sposób może kosztować łącznie PSG utratę nawet pół miliarda euro.

A to wszystko w momencie, w którym Neymar i Mbappe notują świetne wejście w sezon. Brazylijczyk ma już 11 bramek i 8 asyst, a Francuz 11 goli na swoim koncie. Pozostaje pytanie, czy dalej będą tak skuteczni, jeśli ich spór będzie nierozwiązany w dłuższej perspektywie.

Ligue 1 -
MBramkiPkt
2
RC Lens
38
68 : 29
84
3
Olympique Marsylia
38
67 : 40
73
4
Rennes
38
69 : 39
68
5
Lille
38
65 : 44
67
Więcej o:

Komentarze (1)

PSG może stracić nawet pół miliarda euro. Przez konflikt Mbappe z Neymarem

Krzysztof Zaremba
3 lata temu
Pozwolili gó...arzowi rządzić to mają za te pieniądze kupiliby z trzech fajnych chłopaków którzy wygrali a tak woda sodowa w tą kolorową twarz uderzyła
Zgłoś komentarz

Czy masz pewność, że ten post narusza regulamin?

Wystąpił błąd, spróbuj ponownie za chwilę
Dziękujemy za zgłoszenie

Komentarz został zgłoszony do moderacji

Nadaj nick

Nazwa użytkownika (nick) jest wymagana do oceniania, komentowania oraz korzystania z forum.

Wpisz swój nick
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie za chwilę

Użyj od 3 do 30 znaków. Nie używaj polskich znaków, wielkich liter i spacji. Możesz użyć znaków - . _ (minus, kropka, podkreślenie).