Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Nie mogę tego zagwarantować w 100 procentach". Pique żegna się z Barceloną?

Gerard Pique od wielu lat jest jedną z kluczowych postaci w FC Barcelonie, ale przyznał właśnie, że jego kariera zmierza powoli ku końcowi. 34-latek ujawnił w programie "La Sotana", że na emeryturę odejdzie na pewno na Camp Nou.

FC Barcelona w dalszym ciągu zmaga się z ogromnymi problemami finansowymi wywołanymi przez poprzedni zarząd. Z tego powodu z klubem musiał się pożegnać Leo Messi, który przeniósł się do PSG. Władze katalońskiego miały także problem z zarejestrowaniem nowych zawodników ze względu na zbyt duże obciążenie budżetu płacowego. Z tego powodu kilku doświadczonych zawodników zgodziło się na obniżkę swoich pensji.

Zobacz wideo "Odejście Messiego za darmo, to kolosalny cios dla Barcelony"

Pique ujawnił swoje plany na przyszłość. "Na każdy sezon patrzę jak na mój ostatni"

Do grona tych zawodników, którzy poświęcili swoje wynagrodzenia należy Gerard Pique. 34-latek zdecydował się na ten gest jako pierwszy i dzięki temu klub zarejestrował Memphisa Depaya. Obrońca wielokrotnie podkreślał swoje przywiązanie do FC Barcelony, dzięki czemu stał się jedną ze zdecydowanie najważniejszych postaci w klubie, co udowadnia również takim wsparciem.

Ukraine France WCup 2022 SoccerDziennikarze ujawnili jedyny warunek "przymusowego wykupu" Griezmanna z FC Barcelony

Pique w obecnym sezonie będzie filarem obrony FC Barcelony, ale sam zdaje sobie sprawę, że jego kariera zmierza ku końcowi. 34-latek coraz częściej ma problemy zdrowotne, co sprawiło, że poważnie myśli o emeryturze. Ostatnio odniósł się do tej kwestii w programie "La Sotana". Doświadczony obrońca podkreślił, że karierę na pewno zakończy na Camp Nou. 

FC Barcelona znalazła następcę Jordiego Alby. Ponownie ruszy na zakupy do ValenciiFC Barcelona znalazła następcę Jordiego Alby. Mogą osłabić rywala

- Przejdę na emeryturę w Barcelonie. Nie mogę nawet w stu procentach zagwarantować mojej obecności w przyszłym sezonie. Żyję z sezonu na sezon. Teraz na każdy patrzę jak na mój ostatni. W dniu, w którym zobaczę, że nie mogę już dać klubowi wszystkiego, co dawałem przez te lata, odejdę - wyznał Pique. 

Więcej o: